Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logamax U122 - Nie odpala palnik

15 Gru 2013 19:22 2304 1
  • Poziom 8  
    Witajcie,

pod koniec września zeszłego roku zamówiłem usługę czyszczenia tytułowego pieca. Od właśnie tego momentu zaczął pojawiać się błąd 6A (brak sygnału jonizacji po zapłonie lub uszkodzony bezpiecznik F1). Specjalista z tej samej firmy doszedł po 3 wizytach do wniosku, że zawór gazowy jest do wymiany. Przywiózł nowy, wymienił i piec prawie hulał jak nowy (koszt ~1000 PLN) - jeszcze kilka razy pojawił się błąd. Teraz pojawia się ten sam problem, a mianowicie zawiesza się coraz częściej, czyli po 3 próbach odpalenia czeka na reset. Od czasu do czasu jest to również wskazanie usterki 7A (spadek napięcia lub przepięcie na UBA) oraz 7C (zanik napięcia po zgłoszeniu usterki). Bardzo często słychać, że odpala dopiero za drugim albo trzecim podejściem. Oczywiście sam i tak nic nie zamierzam kombinować. Chciałbym tylko spytać czy ktoś coś może mi doradzić z doświadczenia - brnąć w to dalej i szukać innej firmy (jestem z Łodzi), która może da radę wyłapać usterkę, czy zacząć rozglądać się za nowym piecem?
  • Poziom 18  
    Na początek sprawdzić poprawność zasilania.Faza zero i neutral .Czy wszystko dobrze łączy.