Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka privileg nie działa zaciął się programator

xxsteniaxx 15 Gru 2013 20:32 2004 5
  • #1 15 Gru 2013 20:32
    xxsteniaxx
    Poziom 2  

nie wiem co sie stało włączyłam zmywarke na tryb bio to przez 2 h buczała nie pobrała tabletki do mycia, naczynia były brudne . chciałam włączyć od nowa inny program ale się nie da. co mam zrobić? za każdym razem od nowa włącza się bio i zmywarka nie zmywa.

1 5
  • Pomocny post
    #2 15 Gru 2013 22:42
    And41x1
    Poziom 26  

Przeczytać instrukcję obsługi.. jeśli brak takiej, to znaleźć w sieci - tam jest opisany ten problem.
    Najprawdopodobniej na samym dnie zmywarki, stoi woda, czyli był jakiś wyciek i działa zabezpieczenie przed zalaniem..
    Zmywarka włącza pompkę spustową i nic więcej nie zrobi, tak długo, jak będzie tam woda.
    Należy zdjąć pokrywę pod drzwiami i wodę usunąć, sprawdzić czystość i poprawność działania, styropianowego pływaka, który podnosząc się, naciska wyłącznik pompki.
    Jeśli to była przyczyna, trzeba spróbować dostrzec, gdzie woda przeciekła - zobaczyć ślad.
    Jeśli nie widać, to po uruchomieniu, trzeba obserwować czy i gdzie przecieka.

1
  • #3 16 Gru 2013 11:36
    xxsteniaxx
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc. Faktycznie w pojemniku na sól zebrała się woda. Bardzo mi pan pomógł.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Gru 2013 11:54
    And41x1
    Poziom 26  

..Pojemnik na sól, jest wypełniny wodą i tak jest prowidłowo.
    Przyczyną problemu jest woda na dnie zmywarki, na wysokości podłogi w pomieszczaniu.
    Trzeba zdjąć osłonę znajdującą się z przodu, pod drzwiami.
    Brak modelu zmywarki w temacie, nie pozwala podpowiedizieć precyzyjnie.

1
  • #5 16 Gru 2013 15:36
    xxsteniaxx
    Poziom 2  

Model to Privileg/Quelle 485 W. Ja jestem zielona w takich sprawach. Od niedawna używam tej zmywarki. Nie miałam problemów z używaną wcześniej.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Gru 2013 10:36
    And41x1
    Poziom 26  

Przechylenie zmywarki na bok, powinno doraźnie rozwiązać problem.
    Jeśli powróci, należy zdjąć plastikową osłonę pod drzwiami i odkręcić wkręty mocujące pokrywę z blachy. Tam znaleźć styropianowy pływak i usunąć wodę oraz odszukać przeciek. ..Ale tu już przydatna jest fachowość.

1
  Szukaj w 5mln produktów