Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz DR-30W IP67 nie działa szeregowo.

15 Gru 2013 20:41 1680 14
 • Poziom 9  
  Witam. Mam tak głupi problem jak też jestem postawiony w tej sytuacji: mianowicie mam oświetlenie LED podłączone szeregowo, które nie chcą współpracować z tym zasilaczem(moc z nadwyżką), kiedy inne o wiele słabsze zasilacze normalnie je przepływają... problem dla zasilacza tkwi w podłączeniu szeregowym i tu pytanie co z tym począć, czy jest jakiś moduł, który pozwoli mu uruchomić szeregowe podłączenie, jeżeli ciężka sprawa, to na co zwrócić uwagę przy następnym zakupie zasilacza, żeby umożliwił mi przepływ prądu na szeregowym odbiorze? Proszę o szybką odpowiedź, dzięki z góry i przepraszam za "banalny problem".
 • Poziom 34  
  Napisz może co masz za oświetlenie, z czego się ono składa.
  Bo zasilacz z tego co znalazłem w internecie to jest zwykły zasilacz 12V/ 2,5A.
 • Poziom 9  
  Zasilacz DR-30W IP67 nie działa szeregowo.

  Nie będę rozpisywał o układzie sieci, bo podłączenie dwóch owych "żarówek" równolegle działa, zaś szeregowo cisza... inne zasilacze normalnie przepływają przez nie szeregowo, nie rozumiem czemu tak się dzieje.
 • Poziom 34  
  Masz dwie żarówki na 12V połączone szeregowo do zasilacza o napięciu 12V.
  Czyli na jedną żarówkę przypada 6V więc ma prawo nie świecić.
  Czy przy innych zasilaczach żarówki w takim połączeniu szeregowym świecą ?
  Jakie napięcie dają te inne zasilacze.
 • Poziom 9  
  Dzięki za skore podejście. Tak samo połączone żarówki świecą nawet na zasilaczu 9V 0,7A i całej reszcie 12V 1,2A itd, tylko na tym wspomnianym zasilaczu rzekomo specjalistycznym do oświetlenia LED (żarówek, taśm) nie działa. "Ręce mi opadają", bo cały czas na sprawdzanym wyjściu miernikiem, musiałem rozpruć kupę kabli, zanim podpiąłem z ciekawości inny zasilacz. Tak jak wspomniałeś zasilacz wygląda na zwyczajny, ale tu mnie zaskoczył w wiadomości o elektryce..
 • Poziom 34  
  A te zasilacze na których ten układ świeci mają budowę klasyczną czy też są impulsowe.
  Druga sprawa. Chyba nie świecą pełną mocą.
  Sam robiłem kiedyś eksperyment z połączeniem dwóch takich żarówek szeregowo i zasilaniu ich z sieci 24V prądu przemiennego i niestety nie świeciły pełną mocą i na dodatek jeszcze napięcie nie rozkładało się równomiernie na każdą żarówkę.
  Nie wiem jakie masz dokładnie żarówki ale w niektórych jest stosowany zaawansowany układ stabilizatora impulsowego.
 • Poziom 9  
  Wszystkie zasilacze są DC. Robię pomiar, podłączam żarówki szeregowo i zasilacz nadal trzyma napięcie, więc raczej go nie odłącza żadne zabezpieczenie... Żarówki jak i zasilacz są tego samego producenta LEDLUMEN (pośrednika co prawda, ale wszystko tłoczą pod swoim patronatem). Nie wiem nadal o co chodzi..
 • Poziom 34  
  Źle mnie zrozumiałeś.
  Nie pytałem się czy tamte zasilacze dają na wyjściu prąd stały tylko jaka mają budowę.
  Zasilacze impulsowe a takim jest również ten problematyczny dają na wyjściu prąd stały.
  Chodziło mi o to czy te pozostałe są zbudowane ze zwykłego transformatora plus prostownik i ewentualnie stabilizator napięcia.
  Nie napisałeś również czy żarówki świecą pełną mocą przy połączeniu szeregowym.
 • Poziom 9  
  Już mi pomogłeś, bo rzeczywiście głupota i jak to przy szeregowym mam spadek napięcia proporcjonalnie do ilości podłączonych żarówek, a akurat z innymi zasilaczami układ działał. Mogę coś zrobić, żeby działało na głównym zasilaczu z tematu, tak jak na zamiennikach?
 • Poziom 34  
  Uparcie odmawiasz odpowiedzi na moje pytania.
  Jeśli zasilacz na którym te żarówki świecą jest budowy klasycznej to może przyczyną jest to że ten nowy jest impulsowy.
  Możesz również zdradzić dlaczego uparłeś się na taki układ połączeń.
  Może prościej by było przerobić instalację na układ równoległy a nie kombinować z doborem zasilaczy.
 • Poziom 9  
  Zasilacz na którym działają jest na transformatorze, czyli klasyczny. Niestety muszę iść na kompromis, ponieważ sieć zabudowana jest w niedostępnym miejscu i ma wiele faz co czyni ją skomplikowaną. Mam dostęp tylko do miejsca w którym był spalony zasilacz [puszka techniczna zarazem] - instalacja była na zwykłych halogenach 12V) Czyli mam rozumieć, że bez transformatora w ogóle nie uruchomię żarówek. Szkoda, bo będę miał spadek napięcia max /4 dla największej fazy i nie zastosuje ściemniacza który zakupiłem. Ewentualnie mogę strzelić transformator na 24V, bo takie też napięcie obsługuje ściemniacz, większość faz mam na 2 żarówki (pojedynczych na szczęście nie ma), ale czy to jedyna(czyt. najlepsza) opcja?
 • Poziom 34  
  A ten spalony zasilacz jakie napięcie dawał?
  Czy te zwykłe żarówki halogenowe też były połączone szeregowo ?
 • Poziom 9  
  Nie powiem Ci, bo został usunięty jakieś 7 lat temu. Instalacja od tamtego czasu nie była ruszana, czyli jak widać szeregowo. To co, uraczyć się transformatorem na 24V?
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Spróbować możesz.
  Nie ręczę za efekty.
  Druga sprawa. Mało które żarówki diodowe współpracują ze ściemniaczami.
 • Poziom 9  
  Wielkie dzięki za rozmowę, pomogłeś mi i rzuciłeś nowe światło na pojęcie tematu. Ściemniacz jest specjalistyczny dla LED od 12V płynnie schodzi do 8,88V jak i żarówki też są od tego samego producenta co w efekcie działa poprawnie(sprawdzone).