Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka "karcher" - niskie ciśnienie wody

berlingo 07 Mar 2008 15:55 140432 38
    beenPL20
    Poziom 10  
    Witam

A ja mam takie pytanie. Mam małą domową myjkę karcher 2.04. Czy można dokupić samą dyszę do lancy rotacyjnej i lancy z płaskim strumieniem? A jeśli nie to czy można do tej myjki dokupić lance z wyminnymi dyszami? A może coś poprzerabiać albo złożyć z jakiś części?

Pozdrawiam.
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
    dex
    Poziom 27  
    żadnych dysz się nie dokupi.. Jakiś kolega tutaj wspominał jednak osobiście sprawdziłem 3 autoryzowane punkty i nic.. Takiej części nie ma wyszczególnionej w instrukcji serwisowej. W tym rzecz by za nowa lance dac 120zł..

W niektórych marketach vide castorama itp.są różne podróbki/zamienniki końcówki z wężami za małe pieniądze , ale do mojej nie pasowało podłączenie. Ja swoją dyszę obciąłem nagwintowałem i wkreciłem dysze z kuchenki gazowe 0.8 albo 1mm. Potem trzeba ją zatoczyć tak by miała opływowy kształt - inaczej przy regulacji na mniejszym ciśnieniu nix maxymalne źle bryzga..
    Los_sandalos
    Poziom 27  
    beenPL20 napisał:
    Witam

A ja mam takie pytanie. Mam małą domową myjkę karcher 2.04. Czy można dokupić samą dyszę do lancy rotacyjnej i lancy z płaskim strumieniem? A jeśli nie to czy można do tej myjki dokupić lance z wyminnymi dyszami? A może coś poprzerabiać albo złożyć z jakiś części?

Pozdrawiam.

Masz chyba lancę z mocowaniem dysz na bagnet typu "K", jest to standart, można dokupić wszystko np. w castoramie czy na allegro.
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
    pawelsiara74
    Poziom 22  
    witam
    mam taki problem z karcherem K520 M, miałem problemy z zaworkami tzn w pompie był piasek i zniszczył zaworki tłoczki na szczeście są dobre, zaworki przeszlifowałem papierkiem ściernym później grzybek zaworka docierałem do gniazda i zaworki można powiedzieć że trzymają, oczywiście są do wymiany tylko chciałem się upewnić czy to wina zaworków i czy w ogóle opłaca się go robić, poskładałem wszystko i chodzi daje Ciśnienie ale musiałem na zaworze tym co włącza i wyłącza silnik podregulować, i teraz moje główne pytanie, jak ten zawór działa? jak go skręcę to daje ciśnienie a jak odkręcę go trochę to wtedy silnik pracuje a ciśnienia nie ma, teraz mam skręcony ten zaworek to daje ciśnienie ale jak puszcze lance tzn zamknę wodę to karcher się wyłączy ale za chwilkę znowu włączy sam i jak puszcze wodę lancą to nieraz nie załapie i nie daje ciśnienia muszę wtedy wyłączyć karchera puścić lancą wodę i wtedy włączyć to będzie ciśnienie, czy może to wszystko spowodowane tym że pompa daje za małe ciśnienie i przez to ten zawór szwankuje??
    i chciałem się jeszcze zapytać czy te zaworki z aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=387537256&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
    będą pasowały do mojej myjki?
    Pozdrawiam i wielkie dzięki za porady
    Paweł
    Los_sandalos
    Poziom 27  
    Na aukcji jak byk jest napisane do jakich myjek pasują - w Twojej na bank są całkiem inne.
    Serwisówkę do swojej myjki znajdziesz na stronach karchera.
    dex
    Poziom 27  
    A czy nie ucieka ci woda z węża? Ja mam wytarty oring na podłączeniu i woda tam troche się sączy i to chyba przez to on sam się ząłącza bo po prostu spada ciśnienie w wężu- analogicznie jak gdy naciskasz spust w lancy ciśnienia spada i zawór uruchamia pompe..

pawelsiara74 napisał:
    witam
    mam taki problem z karcherem K520 M, miałem problemy z zaworkami tzn w pompie był piasek i zniszczył zaworki tłoczki na szczeście są dobre, zaworki przeszlifowałem papierkiem ściernym później grzybek zaworka docierałem do gniazda i zaworki można powiedzieć że trzymają, oczywiście są do wymiany tylko chciałem się upewnić czy to wina zaworków i czy w ogóle opłaca się go robić, poskładałem wszystko i chodzi daje Ciśnienie ale musiałem na zaworze tym co włącza i wyłącza silnik podregulować, i teraz moje główne pytanie, jak ten zawór działa? jak go skręcę to daje ciśnienie a jak odkręcę go trochę to wtedy silnik pracuje a ciśnienia nie ma, teraz mam skręcony ten zaworek to daje ciśnienie ale jak puszcze lance tzn zamknę wodę to karcher się wyłączy ale za chwilkę znowu włączy sam i jak puszcze wodę lancą to nieraz nie załapie i nie daje ciśnienia muszę wtedy wyłączyć karchera puścić lancą wodę i wtedy włączyć to będzie ciśnienie, czy może to wszystko spowodowane tym że pompa daje za małe ciśnienie i przez to ten zawór szwankuje??
    i chciałem się jeszcze zapytać czy te zaworki z aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=387537256&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
    będą pasowały do mojej myjki?
    Pozdrawiam i wielkie dzięki za porady
    Paweł
    czarnyopelek
    Poziom 10  
    witam ja mam też taki problem ,że faluje ciśnienie tzn sekunde jest i sekunde go nie ma tylko że ja mam karchera k2.02 ,czy ktoś może mi pomóc czy da sie coś z tym jeszcze zrobić?dodam tylko że ja mam dyszę rotacyjną i jest sprawna bo normalnie wiruje tylka ta pompa coś szwankuje proszę o pomoc
    czarnyopelek
    Poziom 10  
    witam już doszedłem co było nie tak ,wystarczyło rozebrać lance i ja dokładnie wyczyścić i karcherek śmiga jak talala a przede wszystkim oczyściłem dysze ta wirująca tam był mały paproszek i to on pewnie był przyczyną awarii mojego k2.02 pozdrawiam
    psniady
    Poziom 9  
    Serwis myjek w podlaskim Nr tel. 606-970-809