Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden PC122 Moja opinia o tym radiu

brendy2 15 Gru 2013 21:43 4764 6
  • #1 15 Gru 2013 21:43
    brendy2
    Poziom 9  

Witam. Patrząc na opinie o CB radiu Uniden PC 122 i pochodne , to zadaje sobie pytanie dlaczego to radio w opiniach takie dobre. Przecież to radio to porażka. Radio do mobila ? W modulacji SSB : podstawowe 40 kanałów , brak strojenia w nadawaniu, nadajnik gorszy od supercheetah. Pominąwszy SSB to w modulacji AM, kiepska modulacja zbudowana w przedwzmacniaczu mikrofonowym na 2 tranzystorach. Chociaż to można byłoby poprawić,nadajnik, tor modulacji ale po co jak to radio niema odbiornika dla modulacji AM, tylko wymusza się odbiór w tym radiu odbiornikiem SSB, wykorzystując za wąski filtr 10.695 Mhz dedykowany dla odbioru SSB. Brak II pośredniej 455kHz. Radio może i ładnie wygląda jak zadbane, ale nic poza tym.

0 6
  • #2 15 Gru 2013 22:27
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

brendy2 napisał:
    Witam. Patrząc na opinie o CB radiu Uniden PC 122 i pochodne , to zadaje sobie pytanie dlaczego to radio w opiniach takie dobre. Przecież to radio to porażka. Radio do mobila ? W modulacji SSB : podstawowe 40 kanałów , brak strojenia w nadawaniu, nadajnik gorszy od supercheetah. Pominąwszy SSB to w modulacji AM, kiepska modulacja zbudowana w przedwzmacniaczu mikrofonowym na 2 tranzystorach. Chociaż to można byłoby poprawić,nadajnik, tor modulacji ale po co jak to radio niema odbiornika dla modulacji AM, tylko wymusza się odbiór w tym radiu odbiornikiem SSB, wykorzystując za wąski filtr 10.695 Mhz dedykowany dla odbioru SSB. Brak II pośredniej 455kHz. Radio może i ładnie wygląda jak zadbane, ale nic poza tym.

1. 40 kanałów to jak na CB tyle ile powinno być.
    2. Modulacja w AM jest czysta, ostra i głośna. Modulator w AM taki jak w Super Cheetach.
    3. AM przez filtr SSB to jest TO.
    4. Brak 2 pośredniej to zaleta a nie wada.

A tak w ogóle jak czytam tę recenzję to mam nieodparte wrażenie że na budowie radia w ogóle się nie znasz.
    M

0
  • #3 15 Gru 2013 23:06
    brendy2
    Poziom 9  

Nastał taki czas że radio w mobilu jest potrzebne by było dobrze słychać inne mobile z minimum szumów i wszystkie bez dostrajania się do każdego z osobna bo tak trzeba tym radiem czynić , a gdy się odezwiemy to też by nas było słychać. Ok.Modulator i nadajnik prawie taki sam, prawie jak SuperCheetah, przedwzmacniacz też można poprawić. 40 kanałów w AM wystarczy aż za dużo , ale nie w SSB. To może zrezygnować z I pośredniej to będzie jeszcze lepsze. ,Żyjemy w czasach że firmy produkujące CB oszczędzają , rezygnując z róż nych części

0
  • #4 15 Gru 2013 23:26
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Obecnie dla pospólstwa asortyment niskich lotów cymbałów jest szeroki.
    Jak ktoś potrzebuje dobrego radia to na pewno je znajdzie.
    M

0
  • #5 15 Gru 2013 23:32
    brendy2
    Poziom 9  

Nastał taki czas że radio w mobilu jest potrzebne by było dobrze słychać inne mobile z minimum szumów i wszystkie bez dostrajania się do każdego z osobna bo tak trzeba tym radiem czynić , a gdy się odezwiemy to też by nas było słychać. Ok.Modulator i nadajnik prawie taki sam, prawie jak SuperCheetah, przedwzmacniacz też można poprawić. 40 kanałów w AM wystarczy aż za dużo , ale nie w SSB. To może zrezygnować z I pośredniej to będzie jeszcze lepsze. ,Żyjemy w czasach że firmy produkujące CB oszczędzają , rezygnując z różnych części elektronicznych, zastanawiam się dlaczego nie rezygnują tylko budują osobny tor z II pośrednią 455kHz. Znam to radio zarówno bez modyfikacji i po modyfikacji przez gościa z Wołomina, który tranzystor końcowy podłącza bezpośrednio pod napięcie zasilana, trochę poprawia kondensatory w p/wzmacniaczu mikrofonu, wkładkę dynamiczną zamienia na pojemnościową z małą poprawką zasilania i chodzi to lepiej, ale nie dobrze.Zresztą jest to nie jego pomysł tylko z CbTricks zaczerpnięty i tak beznadziejne dobry jak tranzystor 2SC2999 w odbiorniku jako I wzmacniacz. Nie wszystko dobre co jakiś Jankes napisał .Dobre radio Cb to może modulacją zabić z mikrofonu dynamicznego, bez NPC-RC . Radio CB ma być w aucie dla kierowcy a nie kierowca dla radia CB radia i kręcić gałkami do każdego rozmówcy z osobna. Odbiornik jest kaszana w AM i wie każdy kto miał to radio w użytkowaniu.Radio jest nie warte Unidena 520 XL.
    .

0
  • #6 09 Sty 2014 23:52
    735791
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Sty 2014 23:27
    brendy2
    Poziom 9  

SP5IT.
    Zgadzam się z Twoim twierdzeniem że 40 kanałów i 4 waty w zupełności wystarczy , ale nie zgodzę się ze wykorzystanie w odbiorniku AM wąskiego filtra SSB , czy brak II pośredniej to zaleta tego radia. Każda modulacja potrzebuje swojej szerokości filtra. Radio wyprodukowane z końcem lat 80 tych zgodnie z Amerykańskimi rygorystycznymi przepisami FCC na rynek amerykański a służyło wówczas do komunikowania się na mniejsze i średnie odległości, a w eterze nie było tyle użytkowników jak dziś w Polsce na kanale 19 i na dodatek co 4 jest odstrojony o 1 kHz. Dziś jest tyle komunikatorów multimedialnych, telefonia komurkowa ze CB radio w 95 % służy w aucie do zapytania o drogę. Moja opinia napisana o tym konkretnym Unidenie PC122 i podobnych w budowie jakiś tam Relastic czy Cobra w których to nie ma dobrego odbioru AM a SSB jest bezużyteczne na obecne warunki . Jeśli takie radio wprowadzony w błąd gość kupuje za 400 zł a następnie doszukuje się usterki w tym radiu , bo zle słyszy czy zle nadaje ,to za taką samą kasę jak poszuka to kupi porządne wstęgowe radio z modulacją SSB, FM, AM i CW, oraz z 200 kanałami lub więcej. A czy się znam na budowie radia CB czy innego sprzętu ? Ja nie muszę się tu reklamować .

Gepardx5
    Nie zrozumiałeś mnie ale ja Ciebie rozumiem , bo jeśli sprzedajesz na allegro takie radia Uniden PC122 za 400 czy 450 zl , to moja opinia musi Ci się nie podobać . Ja uzasadniłem czemu to radio jest nie dobre i nie warte Unidena 520 xl. A Uniden 520 xl z dawniejszej produkcji np. Philipines czy początkowe serie PRC to po małej poprawie jest dobrym i prostym radiem do auta , za nie duże pieniądze , co wcale nie znaczy ze jest najlepszym . Są gorsze i lepsze radia na rynku . Lincoln czy Jackson to dobre radia , a silna propagacja jest raz na 11 lat.

Dodano po 4 [minuty]:

Sorry. Ale nie wiem dlaczego mój wpis się z dublował tu na stronie. Może jakaś usterka techniczna.

Poprawiłem. [SP5ANJ]

0