Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immergas Victrix 24 - Sterowanie pompą ogrzewania podłogowego

Impossibru 15 Dec 2013 22:01 5187 1
Buderus
 • #1
  Impossibru
  Level 9  
  Witam Szanownych,

  proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego sterowania pompą mieszającą wodę w instalacji ogrzewania podłogowego. W domku na parterze jest podłogówka zaś na piętrze tradycyjne grzejniki, całość ogrzewana przez piec Immergaz Victrix 24 wraz ze 160 litrowym zasobnikiem wody użytkowej. Sterownik do pieca znajduje się w salonie, po drugiej stronie tej ściany w garażu pompa mieszająca ciepłą wodę w obiegu podłogowym (jak na zdjęciu, przepraszam za kiepską jakość). Hydraulik, który wykonywał instalację (niestety, wyjechał na wyspy i słuch o nim zaginął) zasugerował, że w sezonie grzewczym pompa powinna pracować nieprzerwanie. Wydaje mi się, że to tylko zbędne marnowanie energii (60W) skoro przez większość czasu i tak mieszana jest letnia woda. Pytanie jest następujące: czy da się jakoś bezprzewodowo zgrać uruchomienie tej pompy z rozpoczęciem pracy pieca?
  Przejrzałem kilka tematów o podobnej tematyce na forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :/

  Pozdrawiam

  Immergas Victrix 24 - Sterowanie pompą ogrzewania podłogowego
 • Buderus
 • #2
  saskia
  Level 39  
  Wystarczy zainstalowac czujnik (przelacznik) przeplywu na pobliskim pionie zasilajacym, ktory zalaczy pompe w momencie gdy pompa kotla zrobi przeplyw w CO.
  Oczywiscie nie moze byc to odcinek tuz przy podlogowce, i pompa podlogowki nie moze miec na niego wplywu.
  Ale radzil bym w obwod el. pompy wpiac regulator pokojowy, bo pompa powinna pracowac jedynie w czasie nagrzewania, tzn. ze jak temperatura w pomieszczeniu jest juz odpowiednia to podlogowka wraz z pompa zatrzymuja sie.