Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Logitech x530 jako sub w Yamaha Pianocraft MCR 840

15 Gru 2013 22:18 5880 6
  • Poziom 2  
    Mam taki problem. Posiadam Zestaw Yamaha Pianocraft MCR 840, gra w pokoju ok 20m2, głośniki są z zestawu (czyli NS-BP300) i przy rodzaju muzyki, której słucham (metal i to ciężki) brakuje mi basu, szczególnie w trybie Pure Direct. Wpadłem na pomysł żeby dokupić subwoofer, natomiast gdzie nie czytam, to wszędzie znawcy tematu stanowczo odradzają tańsze rozwiązania (czyli np. taki który mi wpadł w oko Yamaha NS-SW210) i podają modele od 1k pln w górę lub wymianę głośników, na które mnie niestety nie stać. Urodził mi się pomysł żeby podłączyć sub z zestawu Logitech x530 i w ogóle przetestować czy będzie to warte świeczki. No i tu jest problem ponieważ woofer ten posiada 5 gniazd, z czego 4 to takie zwykłe chinch do satelit i jedno d-sub do głośnika sterującego (od niego rozgałęziają się wtyki do karty muzycznej w kompie). Czy jest jakaś opcja bezpiecznego i sensownego (to znaczy żeby sub pomagał, a nie charczał) podłączneia do amplitunera w Pianocrafcie (tu jest pojedyńcze gniazdo dedykowane dla subwoofer'a)?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 38  
    Z czego puszczasz tą muzykę? Komputer?
    Jeśli to jest komputer albo podobne źródło muzyki to możesz podpiąć sam subwoofer dając sygnał na złącze z tyłu subwoofera. Tutaj masz rozpiskę pinów: http://pinoutsguide.com/Home/logitech_x530_front_pinout.shtml
    Sygnał audio dajesz na pin 6, masę sygnału na pin 10, między pin 11 i 15 dajesz włącznik którym będziesz włączał wzmacniacz lub łączysz je na stałe aby chodził cały czas.
  • Poziom 2  
    Muzyki słucham z płyt audio, więc używam CD playera z zestawu Pianocraft. Do komputera mam zestaw x530 i mi wystarcza. Pytałem czy jest jakaś opcja żeby subwoofer z x530 zagrał z Pianocraftem - bez użycia komputera. Nie wiem może jakieś są kable / adaptery ?
  • Poziom 2  
    Tył amplitunera i cd/dvd, połączenie chinch + interconect.

Subwoofer Logitech x530 jako sub w Yamaha Pianocraft MCR 840
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    To sprawa jest bardzo prosta, potrzebujesz wtyczkę chinch której środkowy bolec podłączysz do pinu 6, ten metal co otacza bolec do pinu 10 gniazda w subwooferze, zwierasz piny 11 i 15 lub robisz tam przełącznik którym będziesz uruchamiać subwoofer. Dodatkowo subwoofer może pracować jako wzmacniacz 4x7,4w oraz 1x15w. Sam jestem posiadaczem tego zestawu i polecam. Oczywiście ten chinch podłączasz do gniazda "subwoofer" w amplitunerze.
  • Poziom 3  
    A co w takiej sytuacji zrobić z satelitkami? A dokładnie z satelitą w której jest włącznik i potencjometr głośności? Jeśli chodzi o włącznik to sprawa została wyjaśniona. A co zrobić z potencjometrem głośności?
    I jak ma się sprawa z modelem x230 czyli 2.1? Przyznam, że szukałem odpowiedzi na ten temat ale nigdzie nie znalazłem do którego pina podpiąć sygnał z wyjścia subwoofera. Dopiero tu znalazłem info gdzie dokładnie wpiąć się z sygnałem sub. Ale temat dotyczy x530.