Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra B - termowyłącznik - gdzie jest?

car centre 15 Gru 2013 23:07 3522 7
  • #1 15 Gru 2013 23:07
    car centre
    Poziom 18  

Opel Vectra B Diesel
    Y20DTH

Poprzerabiane kable od układu chłodzenia i klimatyzacji.
    Wszystko już doprowadzone do normalnego stanu. Według schematu brakuje mi tylko termowyłącznika. Mam po środku chłodnicy dwa ucięte kable i według schematu mają iść właśnie do niego. Podejrzewam że ten wyłącznik ktoś wywalił albo nie wiem gdzie szukać. Sprawdzałem w katalogu części i widziałem na zdjęciu że ten termowyłącznik nie ma gwintu. Po jednej stronie wtyk po drugiej tylko oring. Gdzie on się znajduje i w czym jest zamontowany? W chłodnicy gdzieś? W obudowie wiatraka?
    Przypominam że to vectra diesel... Według katalogu benzyna ma termowyłącznik z gwintem, ten diesel ma bez gwintu....

• #3 16 Gru 2013 12:30
    nanab
    Poziom 26  

Czujniki chłodnicy masz na jej lewej ścianie patrząc od przodu.

• #4 16 Gru 2013 12:56
    2293657
    Usunięty  
  • #5 16 Gru 2013 21:12
    car centre
    Poziom 18  

nanab napisał:
    Czujniki chłodnicy masz na jej lewej ścianie patrząc od przodu.

Nie... nic tam nie mana lewej ścianie!
    Oglądam wszędzie i nie moge znaleźć żadnego miejsca na ten wyłacznik!
    Tak na marginesie.... może to mi pomoże.... skoro nie ma gwintu to jak on jest mocowany? Może tym sposobem znajdę...

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

non e vero italiano napisał:
    Masz opis na PW. Jak coś więcej to późnym wieczorem.

Dzięki za schemat. Właśnie według tego schematu robiłem wszystko. Chodzi mi właśnie o ten wyłącznik (rezystor) R146. Nie wiem gdzie on się znajduje w samochodzie. Na schemacie rozmieszczenia podzespołów go nie ma. Jest tylko na schemacie elektrycznym.

• #7 17 Gru 2013 13:10
    car centre
    Poziom 18  

W tej chlodnicy u mnie nie ma tych dwóch czujników co na tym zdjeciu :cry:

Chłodnica wygląda na oryginalną jednak...

W tym Vectra B 2.0 Dti ten termowyłacznik R146 nie wystepuje w modelu X20DTH i X20DTL. Jest tylko w modelu Y20DTH.

Skolei Y20DTH ma identyczną instalację jak Vectra B 2.2 Dti czyli model Y22DTR.

Może więc to zdjecie pochodzi z 2.0 Dti modelu X20DTH lub X20DTL a zdjecia chłodnicy trzeba szukać od silnika 2.2 DTi model Y22DTR lub 2.0 Dti Y20DTH....

Nanab, jak byś mial takie zdjęcie to podeślij.

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Załączam zapożyczone z internetu zdjęcia tej chłodnicy

• #8 17 Gru 2013 13:16
    car centre
    Poziom 18  

Ta właśnie taka chłodnica jest w tym aucie.

Nie ma tam miejsca na ten termowyłącznik (rezystor) którego mi brakuje w tym aucie.

Koledzy, może ma ktoś taką vectre w zasiegu wzroku i mógłby spojrzeć gdzie idą dwa grube czerwone z żółtym paskiem kable które wychodzą z wiązki gdzieś tak po środku chłodnicy - gruba wiązka która biegnie pomiędzy chłodnicą a silnikiem. Gdzie one idą?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME