Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Shindaiwa 285S - pęknięty karter

shinto 16 Dec 2013 20:44 8193 39
 • #31
  User removed account
  User removed account  
 • #32
  shinto
  Level 18  
  Brak dobrego przylegania obu połówek..czyli brak szczelności..To ma sens!

  Dodano po 5 [minuty]:

  A ja liczyłem na to że oni w serwisie choć szczelność jako tako pomierzyli!Przecież na pewno mają czym!Tak,to ma sens.Czyli tak i tak karter.

  Dodano po 18 [minuty]:

  Jakiś punkt zaczepienia przynajmniej do zrozumienia mam..Może to czepianie się brzytwy przez tonącego,ale lepsze to niż nic.Szukam teraz karteru.Jeśli piła była uderzona,to logiczne wytłumaczenie..Chyba..Dzięki za rady,poinformuję o dalszym ciągu.Pewnie trochę to potrwa nim znajdę.Może coś na Ebayu uda się zdobyć.Przynajmniej będzie bez plamy na honorze.:-)
 • #33
  kwok
  Level 39  
  shinto wrote:
  Przynajmniej będzie bez plamy na honorze.


  Za to z przeciągiem w portfelu bo przecież dziadek nie zwróci. Lepiej wymyśl żeby pilarka została w twoich rękach - zawsze mniejsza strata.
 • #34
  shinto
  Level 18  
  Przeciąg w portfelu..dobre..:-)Pilarek mam i tak kilka..w tym jedną kupioną od niego.Stihl 064.Sprzedał mi ją za tak śmieszne pieniądze że po prostu wstyd mi zostawić go z niezałatwionym problemem.Poza tym..nie wszystko warto przeliczać na pieniądze.
 • #36
  mariolotnik
  Level 11  
  Pekniete kartery sie kolkuje, jednak nie wiem czy tutaj istnieje taka mozliwosc, poniewaz na zdjeciach nic zupelnie nie widac, jednak najlepszym rozwiazaniem jest jego pospawanie, a pozniej wyszlifowanie powierzchni ktore sie stykaja na drobnym papierze sciernym przyklejonym do plaskiej i rownej powierzchni.
 • #37
  shinto
  Level 18  
  Witam. Sprawozdanie z poszukiwań karteru ciąg dalszy. Znalazłem zatartą Shindaiwę, wędruje z Belgii. Przy odrobinie szczęścia dotrze jeszcze przed Świętami. Cena-20 euro. Zdam później relację z postępów jej odbudowy. Pozdrawiam.
 • #39
  shinto
  Level 18  
  Jeśli wywiązanie się ze zobowiązania można tak określić, a poza tym jestem po prostu ciekawy czy mam rację co do swoich przypuszczeń. Może się okazać że znów utopiłem kasę, ale teraz to ma nawet mniejsze znaczenie niż to żeby się przekonać. Nie jestem zawodowcem, ale całkowitym laikiem też nie, ale z takim przypadkiem spotkałem się po raz pierwszy.
 • #40
  shinto
  Level 18  
  Witam kolegów forumowiczów. Święta za pasem, a ja bawię się z pilarką. Dotarł do mnie mój nabyteki już jestem po wymianie karteru. Założone nowe uszczelniacze, łożyska wału, uszczelki.. Drugi, sprawny karter .Piła odpala, jeszcze regulacja gaźnika do perfect i po robocie. Tyle nerwów i kosztów. Potencjalnych użytkowników przestrzegam przed takimi nabytkami, za którymi idzie słabe wsparcie serwisowe i problemy z zaopatrzeniem w części. Wiodące u nas marki typu Stihl i Husqvarna zapewniają dużo mniej problemów i kosztów, nawet jeśli są gorsze..choć wątpię. Na plus dla nich jest to że w każdym miasteczku jest serwis, w którym można dostać wszystko. Japonia..mimo zaawansowanej technologii zapewnia słabe wsparcie, za cenę stawiającą pod dużym znakiem zapytania sens naprawy. To tyle, zamykam temat. Nic już tu więcej nie można dodać. Dziękuję wszystkim za cenne rady i wsparcie. Co więcej? Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich. Pozdrawiam.