Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytwornica dymu Antari Z-80 Słabo dymi.

16 Gru 2013 08:48 3228 8
  • Poziom 13  
    Witam, mam taki problem:

Zakupiłem sobie wytwornice dymu Antari z80 nagrzewając grzałkę 4 min. i gdy odpalam dym leci go bardzo mało i zaledwie pare sekund... nie wiem czy to wina dymu (w zestawie był flash L 5l.) czy wytwornica jest wadliwa. Na internecie
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 13  
    Witam, była to wina płynu, natomiast gdy grzałka sie nagrzeje moge odczekać drugie 5 min. by znowu zadymić czy musze dać jej odpocząć? nie chce jej zepsuć, a nie potrafiłem znaleźć żadnej satysfakcjonującej odpowiedzi. Tak po za marginesem... po każdym używaniu wytwornicy czyścicie ją? zlewacie pozostały płyn itp.?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Ja kiedyś miałem taka sytuacje, że zaczęła gorzej dymić, ale w miejscu wylotu dymu przeczysciłem igłą i było ok, nie zlewam płynu, używam płynów nie najtańszych, bo często pracuje z dziećmi. Z tego względu dbam o to żeby płyn był dobrej jakości i nikogo nie dusił, fakt trzeba zapłacić kilka zł więcej, ale efekt jest. Jak masz pilot, to czekasz, aż sie zagrzeje dymnica i zgaśnie światełko - wtedy możesz dymić.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 13  
    Dzięki wielkie!!! Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: Gdy wywornica juz sie zagrzała, światełko zgasło i ją użyleś, jak ją wyłączałeś? bo niewiedze innego rozwiązania jak wyciągnąć kabel zasilający. Termostat sie blokuje gdy jej nie wyłącze i gdy chce ją użyć ponownie np. po 10 minutach to musze ja "resetowac"
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Grzałka jest sterowana termostatem, jak się nagrzeje to się wyłącza a jak ostygnie włącza. Dymić bez przerwy możesz tylko przez kilka sekund, potem musisz chwilę odczekać by się spokojnie dogrzała do swojej temp. Gdybyś dymił przez cały czas po pewnym czasie wytwornica przerwie wytwarzanie dymu by dogrzać grzałkę. Gdyby pompka podawała płyn na niewystarczająco gorącą grzałkę płyn by nie odparowywał i ciekł z dyszy (po to jest to zabezpieczenie.
    Po imprezie jak już jej nie używasz wyłącz z gniazdka. Przez całą imprezę dymiarka może być bez obaw włączona do gniazdka.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Zgadzam się z przedmówcą, a dokładniej - zaczynasz imprezę, włączasz wtyczkę, jak się dymnica nagrzeje (zgaśnie światełko) możesz dymić średnio ok. minuty, tak długo, aż sama dymnica przestanie wypuszczać dym, jak przestanie dymić zapala się światełko na pilociku i znów się nagrzewa, jak się nagrzeje kontrolka gaśnie i tak dalej... Jak coś jest jeszcze niejasne to daj znać :).
  • Poziom 13  
    Dzięki wielkie, wiem już wszystko czego bym potrzebował, macie u mnie dużego plusa! :) Wiem że temat był już wiele razy przeorany, ale wy osobiście jaki płyn lejecie? do tej antari :)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Płyn Eurolite "P" http://sklepmuzyczny.pl/produkt/plyn-do-wytwo...ymu-typ-p-5l/9333c81a1228ddca953c0c9317f308f2
    lub Jem DJ Fluid http://muzyczny.pl/123139_Jem-DJ-Fluid-Regular-plyn-do-dymu.html
    inne tanie wynalazki bez nazwy mogą śmierdzieć, drapać w gardło a nawet czasem dusić w płucach.
    Eurolite P powinien być wystarczający ( nie puszczaj go zbyt dużo na raz, poczekaj aż się rozejdzie po sali żeby nie przesadzić)
  • Poziom 13  
    Dzieki wielkie, temat uznaje za zamknięty! :)