Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KIA Clarus - Komputer oraz immobilizer

16 Gru 2013 11:34 2343 7
  • Poziom 11  
    Witam. Wie ktoś może gdzie w Clarusie 99r. można znaleźć komputer oraz immo?

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Immo już namierzyłem, dla szukających znajduje się pod kierownicą, trzeba głęboko zajrzeć. ;) Komputer według producenta powinien być pod schowkiem po samym środku ale go tam niestety nie ma, orientujecie się gdzie się znajduje?

Mam Claruska z motorem 1.8 i padł mi immo. Mój niedziałający to TEXTON o kodzie 0K9AA 67 7RO i czy ten kod ma jakieś znaczenie? Ponieważ posiadam drugiego Clarusa także 1.8 i posiada immo o innym kodzie *Q2AC 67 7ROA. Czy to robi jakąś różnicę? Gdybym przełożył immo, stacyjkę oraz komputer do swojego Clarusa działałoby? Pytam ponieważ jest to dla mnie dużo tańszy koszt niż zakup nowego oraz kodowanie kluczyków.
  • Poziom 11  
    Zastanawiam się nad wyłączeniem, koszt nie jest duży. Bez żadnych skutków ubocznych będzie jeśli wyłączę immo? W sensie, że moc/spalanie etc.

Nie rozbierał nikt nigdy Claruska, nie wiecie gdzie może być ten komputer? Sterownik ABS jest z tyłu w bagażniku, przykręcony pod szybą gdyby ktoś szukał. ;)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Spalanie Nie ma bardzo nic do immo , co inne klima , diagnoza itd ale w kia chyba wszystko bedzie hulało jak nalezy , zalezy kto i jak to zrobi.
  • Poziom 11  
    Dam znać jak będzie kijanka śmigała już. Komputera niestety nie znalazłem gdyby ktoś wiedział to nadal czekam na pomoc, jeśli wcześniej uda mi się go namierzyć to na pewno napiszę gdzie się znajdował u mnie.
  • Poziom 8  
    co prawda ja mam silnik 2.0
    a komputer był po prawej stonie od pedału gazu za plastikiem i od strony pasazera tez plastik trzeba zdjąc i się go tam wypinało
  • Poziom 21  
    off działa bez uszczerbku na reszcie systemów w tym autku(mostek na diagnozę) a postawić to autko w oryginale to 5min roboty(odpowiednim sprzętem)
  • Poziom 11  
    Wpadło immo off. Dzięki za porady panowie, oraz za to gdzie znajduje się komputer. ;)