Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HB UH1020 - Uszkodzony zasilacz

darekb4 16 Dec 2013 11:05 3180 7
    darekb4
    Level 11  
    Witam.Mam problem z uruchomieniem zasilacza z nawilżacza powietrza UH1020.Zasilacz miał przepalone rezystory i zwarty tranzystor kluczujący mosfet.Elementy wymienione na nowe oprócz scalaka HB UH1020 - Uszkodzony zasilacz sterującego tranzystorem kluczującym ponieważ jest to układ smd o kodzie 63A50a (obudowa sot 23-6) i nie umiem znaleźć zamiennika.Czy ktoś wie jaki układ można tam zastosować?[/b]
    darekb4
    Level 11  
    Mam wszystko sprawdzone i jest uszkodzony układzik w obudowie sot23-6 (63A50a)i nie wiem co to jest za układ i pod jaką inną nazwą można go znaleźć.Układ widać na zdjęciu w prawym górnym rogu.
    darekb4
    Level 11  
    Też tak myślałem żeby przerobić ten zasilacz.Napięcia 38v i 12v.Prądów nie znam ale nawilżacz ma moc 40W.
    darekb4
    Level 11  
    Problem rozwiązałem w taki sposób, że zamontowałem na zewnątrz zasilacz zewnętrzny z drukarki HP 5510 który ma dwa napięcia zasilania: 32V i 15V. Całość przetestowana i działa.
    manow11
    Level 1  
    Witam,
    mam podobny problem z zasilaczem do HB UH1070. Padnięta jest ta sama część jednak posiada oznaczenie 63804 lub 63B04 (niewidoczna dobrze cyfra/litera).
    Proszę o pomoc. Co to dokładnie jest?
    Ewentualnie prośba jak podpiąć zasilacz od drukarki pod tę płytkę/nawilżacz?
    Zaznaczam że z elektroniką mam tyle wspólnego co z mercami czyli noga
    Dzięki
    darekb4
    Level 11  
    Na płytce nawilżacza dochodzą trzy przewody z zasilacza(napięcie wyższe,masa i napięcie niższe)Zasilacz z drukarki jaki opisałem ma podobne napięcia.Ja podłączyłem je podobnie jak z oryginalnego zasilacza i działa.