Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik lakieru samochodowy

peugeot40666 16 Gru 2013 11:20 1221 3
  • #1 16 Gru 2013 11:20
    peugeot40666
    Poziom 10  

Witam, mam malutki dług wdzięczności u kolegi, który handluje autami, chciałbym mu na gwiazdkę do 150zł kupić jakiś miernik lakieru, do tej ceny jest cokolwiek wartego uwagi?
    Znalazłem taką stronę :
    http://prodig-tech.pl/index.htm
    podobno elektroda.pl przyczyniła się do powstania tej firmy, także urządzenia są dla mnie wiarygodne i dobrej jakości, ale nie wiem który model wybrać, za dużo ich jest, do handlu samochodami, tak jak w moim przypadku który miernik wybrać?
    Jeszcze mam 1 pytanie, jeżeli jeden miernik posiada zakres pomiaru 0-1100um, a drugi 0-2100um to jaka jest między nimi różnica, przecież wiadomo, że powyżej 200 element na pewno był naprawiany

0 3
  • #2 16 Gru 2013 12:08
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wybór jest duży - marketing :)
    Kupiłem GL-mini, uważam że to dobry wybór w tej cenie.
    Nie ma zbędnych bajerów typu sonda na kablu, czy wybór rozdzielczości pomiaru (błąd i tak jest koło 10µm).
    Na pewno trzeba poćwiczyć, żeby osiągnąć prawidłowy wynik, a przede wszystkim przetrzeć ręką lakier, żeby nie mierzyć grubości warstwy błota...

Jeśli jeszcze nie ma miernika, albo ma ten w pisaku to prezent świetny.

0
  • #3 16 Gru 2013 14:37
    peugeot40666
    Poziom 10  

Jakieś inne sugestie, innych użytkowników, nie mówię androot, że Twój post nie jest pomocny, ale chciałbym też usłyszeć opinie i porady innych :)

0
  • #4 16 Gru 2013 17:48
    jacekRCA
    Poziom 25  

Mój brat miał kilka mierników, nawet takie bez elektroniki na magnez. Też można tak sprawdzić. Brał nawet miernik jak pojechaliśmy kupić Dmaxa u dealera xD, wiadomo, nie może być stuknięty bo nówka. Ale ten mierniki wygląda na w porządku. Lepiej brać z kablem, jest wygodniejszy w użyciu.

1