Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LH3000-ZA - jaka przejściówka do odtwarzania z pendriva?

piotorus 16 Gru 2013 12:30 1674 10
  • #1 16 Gru 2013 12:30
    piotorus
    Poziom 6  

Witam serdecznie,

Czy ktoś może polecić jakiś adapter, który na wejściu miałby USB 2.O żeńskie, a na wyjściu cokolwiek co pasować będzie do któregokolwiek wejścia mojego TV (obraz tyłu w załączeniu), byleby wyświetlać zdjęcia/filmy z pendriva ? Najlepsza byłaby mała, prosta przejściówka uniwersalna, która pozwoliłaby odtwarzać zdjęcia/filmy z pendriva na większości telewizorów pozbawionych wejścia USB.

Pozdrawiam !
    piotorus

0 10
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2013 22:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tylko, że Twój tv, ma tylko wejście USB jako serwisowe, a pod żadnym innym wejściem nie uruchomisz pendriva.

piotorus napisał:
    większości telewizorów pozbawionych wejścia USB

Jeśli taki się trafi, to NIE ma sposobu, by uruchomić na takim sprzęcie oglądania zdjęć, filmów...itd., tak zostało to niestety pomyślane.

0
  • #3 17 Gru 2013 10:23
    piotorus
    Poziom 6  

Ożesz ! szkoda ! a propos, zastanawiam się nad tym "USB serwisowym", co to właściwie jest i po co, jesli ja nie mogę z tego wejścia skorzystać ?
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 17 Gru 2013 10:26
    Sl4V4
    Poziom 17  

Do aktualizacji oprogramowania.

0
  • Pomocny post
    #5 17 Gru 2013 11:08
    _cheetah_
    Poziom 37  

Dokup sobie dekoder DVB-T odtwarzający po USB jak najwięcej formatów (np. Wiwę90/95) i masz po problemie.

0
  • #6 17 Gru 2013 14:15
    piotorus
    Poziom 6  

Wielkie dzięki wszystkim za odzew! Już widzę, że nie istnieje taka mała przejściwóka z USB 2.0 female na takie ogólno dostępne wejścia w telewizorach ciut starszych, którą mógłbym nosić w kieszeni i prezentować dane z pendriva na telewizorach różnego typu, gdziekolwiek jestem. Faktycznie ten DVB-T wydaje się być rozwiązaniem, nieco "stacjonarnym", ale jednak.
    Pozdrawiam serdecznie!

0
  • #8 19 Gru 2013 22:29
    h jaworski
    Specjalista AGD

pidar napisał:
    Dziwne, że nikt nie polecił Tobie tego tematu:
    Pewnie dlatego że przy grzebaniu w menu serwisowym można sobie uziemić całkowicie tv a ożywienia takiego tv trochę kosztuje dużo więcej niż zakup dekodera.

0
  • #9 20 Gru 2013 00:19
    pidar
    Spec od pamięci masowych

h jaworski napisał:
    Pewnie dlatego że przy grzebaniu w menu serwisowym można sobie uziemić całkowicie tv...

Ja swoje "LG-iki" od razu po zakupie odblokowałem jeszcze na gwarancji i uważam ,że tylko nieroztropne poruszanie po menu serwisowym osób niewykwalifikowanych może doprowadzić do skrajnego przypadku, który został podany w cytacie. Czy warto ryzykować, sam oceń:
    http://www.youtube.com/watch?v=GLQNCnh1kxw

0
  • #10 21 Gru 2013 10:50
    Sl4V4
    Poziom 17  

pidar napisał:
    tylko nieroztropne poruszanie po menu serwisowym osób niewykwalifikowanych

Rozumiem, że osoba pytająca się na forum do czego służy USB (service only) jest wystarczająco wykwalifikowana, aby odblokować USB w menu serwisowym? :|

0
  • #11 21 Gru 2013 21:18
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Sl4V4 napisał:
    Rozumiem, że osoba pytająca się na forum do czego służy USB (service only) jest wystarczająco wykwalifikowana, aby odblokować USB w menu serwisowym? :|

To już jest tylko i wyłącznie opinia Kolegi. :D

Przytoczę znaczenie tego słowa:
    "niewykwalifikowany «niemający odpowiedniego wykształcenia, przygotowania»"

0