Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektrostymulator compex, wybór, ładowarki.

fijar 16 Gru 2013 16:08 1452 6
  • #1 16 Gru 2013 16:08
    fijar
    Poziom 13  

Witam mam nastepujacy problem. Posiadam wyzej wymienione urzadzenie, lecz nie posiadam do niego ładowarki. W instrukcji obslugi podane sa jej parametry:
    Type: TR503-02-E-133A03
    Input: 90-264VAC /47-63Hz / 0,5A max.
    Output 9V/ 400ma / 6W

Urzadzenie zasilane jest przy pomocy akumulatorów NiMH. W sklepach elektronicznych nie potrafili mi pomoc w znalezieniu odpowiedniej ładowarki. Szukajac po tych parametrach w internecie nie znalazlem identycznej, stad tez moje pytanie. Czy ktorys z nich mozna pominac? Jaka ladowarka bedzie chciala wspolpracowac z tego typu sprzetem?

0 6
  • #2 16 Gru 2013 17:44
    Ronin64
    Poziom 35  

Ile tych akumulatorów jest w urządzeniu?

0
  • #3 16 Gru 2013 18:00
    fijar
    Poziom 13  

Akumulatorków jest 4. dokładne dane informacje z baterii: 4H AA1200 V 4,8 / 1,2Ah

0
  • #4 16 Gru 2013 18:18
    Ronin64
    Poziom 35  

Jeśli to jest ładowarka zewnętrzna to cała elektronika sterująca jest w niej. Czy ten akumulator jest rozbieralny? Można by było ładować poszczególne cele osobno wtedy.

0
  • #5 16 Gru 2013 21:38
    lewir
    Poziom 11  

Ronin64 napisał:
    Jeśli to jest ładowarka zewnętrzna to cała elektronika sterująca jest w niej. Czy ten akumulator jest rozbieralny? Można by było ładować poszczególne cele osobno wtedy.

No ja bym się z tym nie zgodził -według mnie to jest zasilacz a nie ładowarka. Może być nawet sam transformator. Tak czy siak, uważam, że cała inteligencja ładowania jest w urządzeniu. Oczywiście wcale tak nie musi być i ta ładowarka ma wbudowaną inteligencję, lub jest zasilaczem prądowym. Jednak jest to mało prawdopodobne, gdyż koniec ładowania akumulatorów Ni-MH wykrywa się po analizie przyrostu napięcia podczas ładowania - w takim układzie każdy styk mechaniczny może powodować duże błędy wykrycia stanu naładowania - mam tu na myśli wtyczkę urządzenie/ładowarka. Dlatego w 99% rozwiązań, ładowarka jest tylko tanim zasilaczem (impulsowy lub trafo plus diody - wersja DC, a nawet samo trafo - wersja AC) a cały układ ładowania jest w urządzeniu, blisko akumulatorów. Poza tym w rządzeniu powinien też być termistor wykrywający wzrost temperatury akumulatorów i on też musi współpracować z inteligencją ładowarki.
    Oczywiście niewiele to Ci daje bo i tak nie wiemy nadal co tam można zastosować...
    Ale obejrzałem sobie instrukcję tego ustrojstwa (niestety w wersji hiszpańskiej) i wydaje mi się, że te 4 akumulatorki AA można wyjąc i ładować na zewnątrz.
    Z Twojego opisu chyba też wynika, ze to są zwykłae akumulatorki AA (czyli wielkość R6) 1,2V 1,2 Ah (1200mAh).
    Jeśli tak jest, to kupuj inteligentną ładowarkę na 4xAA Ni-MH (tylko nie uniwersalną !!!) i masz kłopot o połowę mniejszy :-)

0
  • #6 26 Lut 2014 10:21
    fijar
    Poziom 13  

Niestety nie są to zwykłe akumulatorki, wtedy sprawa byłaby bardzo prosta;) Niewiem jak to ugryźć, dodam wszystkie informacje jakie udalo mi sie odnaleźć.
    wyciag z instrukcji
    Link
    ładowarka
    Link
    parametry ładowarki
    Link
    urządzenie + akumulator
    Link

w polaczeniu z informacjami z mojego pierwszego postu, chciałbym się dowiedzieć czy można wywnioskować czy zwykły zasilacz da rade naładować to urządzenie. Jeśli tak to jakie parametry musi mieć? Tylko te konkretne jakie podał producent, ewentualnie, które mogą być wyższe, niższe, a które muszą pozostać takie same, bo znaleźć coś idealnie takiego samego jest niezmiernie ciężko.

0
  • #7 26 Lut 2014 19:05
    lewir
    Poziom 11  

Coś tu jest trochę nie teges...
    W instrukcji podają, że ładowarka ma na wyjściu OUT 0,4A (400mA) a na ładowarce/zasilaczu z linku, który podesłałeś widać wyraźnie, że ma 1,4A!!! Dla mnie to jest zasilacz 9V, daje prąd stały (wyprostowany) i niestabilizowany - to ta pozioma kreska z przerywaną pod spodem. Wić też, że wtyk ma plus na dziurce/bolcu. W zasadzie sprawę uważam za załatwioną, choć mała niepewność niestety jest. Więc wg. mnie masz dwa wyjścia:
    1 - kupić zasilacz 9V prądu stałego o wydajności nie mniej niż 0,4A. Dla pewności można kupić stabilizowany.
    2 - ze zdjęcia z urządzeniem widać, że te akumulatory to w pewnym sensie pakiet, więc da się je ładować poza urządzeniem. Trzeba więc kupić jakąś ładowarkę, która ładuje pakiety 4,8V NiMH... tylko inteligentną. Myślę że na Allegro tego nie brakuje. Pozostaje tylko dorobienie jakiejś sprytnej podstawki ze stykami by pewnie ten pakiet dał się podłączać do ładowarki. Tak jak pisałem wcześniej, podczas ładowania nie mogą występować nawet mikro przerwy w styku między ładowarką a pakietem.

Ja osobiście poszedł bym w stronę zasilacza a dla pewności podczas pierwszego ładowania mierzył bym prąd ładowania i napięcie na akumulatorach.
    Już sam napis 9V świadczy, że to nie jest ładowarka do 4 ogniw, bo to sporo za duże napięcie. Ładowarka musi być w urządzeniu. A jak znam życie, wcale nie musi być inteligentna z inteligentnym wykrywaniem końca ładowania. Pewnie jest tam jakiś układ ograniczający czas ładowania i termistor wykrywający wzrost temperatury akumulatorów gdyby naładowały się przed czasem - jak byś włączył ładowanie przed całkowitym ich rozładowaniem.

0