Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Kompakt II - Woda nie zagrzewa się

16 Dec 2013 18:36 2259 7
 • Level 10  
  Witam wszystkich,
  Od dłuższego czasu zmagam się z narastającym problemem z użytkowaniem ciepłej wody. Kocioł jak w temacie, gdy odkręcam ciepłą wodę w kranie piec odpala i zaczyna grzać, zwykle od temperatury około 10-20 stopni i powolutku średnio raz na 2 sekundy wspina się o stopień wyżej, gdy temperatura na wyświetlaczu wskazuje w granicach 40 stopni nagle przeskakuje na 90 stopni, płomień gaśnie, woda w kranie delikatnie ciepława i temperatura na wyświetlaczu spada z 90 do 30 (trwa to około 10-15 sekund) i wtedy piec ponownie zaczyna grzać. I tak w koło macieju. Dodam jeszcze że z miesiąca na miesiąc obserwujemy, że ciśnienie w kranie wody ciepłej jest coraz to niższe. Jaka może być tego przyczyna? Kocioł ma około 6-7 lat jeśli dobrze liczę. Gdy wzywaliśmy autoryzowanego serwisanta, facet wyciągnął z obudowy z lewej strony jakieś dwa kable zakończone niby czujką (zdaje się że jest to Sonda NTC obiegu c.o.) i tak to sobie do dzisiaj zwisa, początkowo grzał jak szalony, ręki pod ciepłą wodę się nie dało wsadzić a teraz trzeba czekać około 2 minut na letnią. Dodam że mieszkam w domku kocioł na poziomie -1, łazienka na 1. Dodatkowe pytanie: czy jest jakiś sposób żeby ciepła woda docierała do łazienki szybciej?

  Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje i wskazówki.
 • Level 37  
  Kolego w Bytomiu masz porządny autoryzowany serwis Beretta. Ten kto wypioł sondę ntc to jakiś 'bez mózg' tego się nie robi... U Ciebie winne może być zabrudzenie kotła bądź awaria pompy C.O jak i sondy NTC na CWU.
  Pozdrawiam!

  Dodano po 2 [minuty]:

  No a sonde ntc na C.O trzeba podłączyć tam gdzie ma ona być. Domyślić się mogę kto u Ciebie ten kocioł 'naprawiał' ale powiem tylko że wykonał fuszerkę...
 • Heating systems specialist
  lukas92 wrote:
  . Gdy wzywaliśmy autoryzowanego serwisanta, facet wyciągnął z obudowy z lewej strony jakieś dwa kable zakończone niby czujką (zdaje się że jest to Sonda NTC obiegu c.o.) i tak to sobie do dzisiaj zwisa, początkowo grzał jak szalony, ręki pod ciepłą wodę się nie dało wsadzić a teraz trzeba czekać około 2 minut na letnią.


  :not: :not: :not: To się w głownie nie mieści. Jak to czyta szef serwisu to chyba właśnie dostał czkawki. Masakra.
 • Level 37  
  Pan Andrzej z Torunia zna tego ciamajdę co mógł to wykonać... Bo mnie to pasuje na robotę takiego jednego ów Serwisanta....
 • Heating systems specialist
  Do kolegi "lukas92". Wezwij Autoryzowany serwis polecony przez forumowiczów. Nic innego nie pozostaje.
 • Level 10  
  Dodam tylko że ogrzewanie śmiga jak szalone.
  1.Dziś podczas dopuszczania wody chciałem ręce umyć i gdy odkręciłem kran z ciepłą wodą to zaczeła lecieć najprawdopodobniej woda z kaloryferów bo ciśnienie podczas dopuszczania spadło z 2.0 na 1.7. Po zakręceniu zaworu dopuszczania nadal było 1.7. Czy to normalne?
  Ale wracając, dopuściłem wody do 2.4 (tak nam mówiono że w granicach 2.2-2.4 powinno być), odpowietrzyłem kaloryfery i grzeją jak jeszcze nigdy. Natomiast bieżąca ciepła woda a) leci ciurkiem b) leci lekko ciepła. Gdzieś ktoś pisał, że jak coś to i kaloryfery powinny średnio dychać jak taka niezbyt ciepła woda tymczasem u mnie jest inaczej.
  2. Średnio raz na miesiąc ciśnienie spada z 2.4 na około 1.6. Instalacja ma 17 lat.
  Co radzicie? Dom ma 150m^2 a płacimy zimą w granicach tysiąca zł miesięcznie za gaz wtedy w domu jest średnio 20-20,5 stopnia. Czy to jest dużo?
 • Level 37  
  Hemmm. Radzono dopuszczać od 2.2 do 2.4 bara? A co z heretyk tak kazał? Kompakt II ma automat dopuszczania. I na automacie bez zmian ustawień dobija on po wciśnięciu przycisku gdy miga 'kubeczek' do wartości 0,7 bar. Nie wiem co to za szkoła ciśnienia ale gdy ja w serwisie Beretty pracowałem to uczono mnie by na zimnym kotle było w przedziale 1,2 do 1,5 bara. Co do uciekania wody z kotła to jeśli naczynie wzbiorcze jest bez powietrza a tak mniemam to może być przyczyną spadku ciśnienia, ale jeśli ucieka ta woda stale i na instalacji C.O wycieku nie widać to na 99% jest nie szczelna nagrzewnica kotła. Ciepła woda może lecieć zimna, a kaloryfery gorące bo nie ma sondy na wymienniku C.O więc to co ktoś kiedyś pisał nie ma nic do rzeczy w Twoim kotle akurat, Co innego gdy by elektronika lub zawór gazowy padł to ta teoria by była trafna...
 • Heating systems specialist
  Dzwon po prawdziwego serwisanta bo zniszczenia moga z czasem stac sie większe.