Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 - Moduł komfortu 4B0 962 258 E - problem z pilotem

16 Gru 2013 21:11 6762 29
  • Poziom 16  
    Mam w aucie moduł komfortu 4B0 962 258 E i klucz z pilotem o numerze: 4D0.837.231A (taki dostałem przy zakupie auta i od początku pilot nie działał).Wymontowałem moduł ale wygląda jak nowy,raczej zalany nie był... Wszystko działa oprócz pilota.Pilot sygnał nadaje bo sprawdzałem to domowym sposobem za pomocą TV.W Vagu w blokach pomiarowych na kanale 007 w drugim oknie po naciśnięciu guzika na pilocie powinny się zmieniać wartości a tam cały czas są same zera.Sprawdzałem też kluczem od kolegi na którym pisało 433,92 MHz też zero reakcji...Po sprawdzeniu błędów jedyny błąd to były tylne drzwi,i druga rzecz to na fisie nie pokazuje mi otwartych przednich drzwi ale wydaje mi się że tak czy tak na kanale 007 powinien pokazać że odbiera sygnał z pilota...
    Ma ktoś jakieś pomysły gdzie tkwi problem???
    Pozdrawiam..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Miałem też takie opisy ale do tego musiał być jeszcze drugi klucz w stacyjce i włączony zapłon i tak właśnie próbowałem i też nic :(
  • Poziom 11  
    A spróbuj w ten sposób:
    - kluczyk włóż do stacyjki i przekręć na zapłon
    - wciśnij przycisk zamykania
    - trzymając przycisk zamykania 3-krotnie wciśnij przycisk otwierania.
  • Poziom 16  
    Właśnie to sprawdziłem i też nic :(
    Klucz sygnał nadaje bo znowu sprawdzałem na TV... Może częstotliwość nie pasuje do modułu komfortu??? Normalnie już mi brakuje sił :(
  • Poziom 16  
    Uszkodzony jeden z elementów-pytanie którego elementu szukać???
    W Vagu na kanale 007 w drugim oknie wartości się zmieniają nawet jak pilot nie jest przypisany do modułu komfortu...Patrz film http://www.youtube.com/watch?v=T_c9ZqVvvg4
    Testowałem to na innych samochodach i działało
  • Poziom 16  
    Witam ponownie...
    Dalej zero rozwiązania,naprawiłem zamki i już FIS pokazuje otwarte drzwi i w VAGu też ale pilota dalej zaprogramować się nie da... Porażka....
  • Poziom 36  
    kanar2306 napisał:
    ale pilota dalej zaprogramować się nie da... Porażka....

Sprawdź pilota czy wysyła sygnał i pomierz odbiornik czy sygnał jest odbierany . Dowiesz się czy leży sprzęt , czy masz problem z oprogramowaniem
  • Poziom 16  
    Pilot działa (chyba) sprawdzałem na TV i było widać że pilot nadaje sygnał... A jest jakaś możliwość sprawdzenia odbiornika poza VAGiem???
    Pozdrawiam....
  • Poziom 16  
    Wiem że jest taka opcja ale teraz akurat nie mam takiej opcji :(
  • Specjalista grupy V.A.G.
    jurekk55 napisał:
    Tak oscyloskopem

Pewnie oscyloskopu brak.

kanar2306 napisał:
    W Vagu na kanale 007 w drugim oknie wartości się zmieniają nawet jak pilot nie jest przypisany do modułu komfortu.

Czy patrzałeś w ten sposób czy Twój pilot działa na innych modułach?
    To ze pilot działa na TV nie oznacza że nadaje na odpowiednich częstotliwościach.
    Zazwyczaj przy próbie zakodowania pilota o złej częstotliwości pojawia się błąd 1179.
    Pamiętam też że przy niektórych modułach w C5 nie dało się zakodować pilotów VAGiem - tylko procedura z kluczykiem w zamku kierowcy + sprawne styki w drzwiach.
  • Poziom 16  
    No właśnie mam jeszcze problem ze stykami w tylnych drzwiach,przednie już są ok...I w VAGu też tylko tam błąd wyświetla... Z oscyloskopem niestety problem :( Jutro może zabiorę się do tych tylnych drzwi i dam znać co i jak...
    Pozdrawiam....
  • Poziom 16  
    Witam ponownie...
    Teraz akurat sprawdzałem mój pilot u kolegi tez w A6 C5 co ma taki sam moduł komfortu i u niego wartości się zmieniały jak naciskałem guziki na moim pilocie czyli pilot jest ok...A w moim aucie lipa,nic się nie zmienia...Czyli chyba mam moduł padnięty...
    Można jakoś sprawdzić ten moduł???
    Pozdrawiam....
  • Poziom 16  
    Skoro jego moduł komfortu ma dokładnie te same numery co mój to chyba częstotliwość też musi być ta sama,albo?
  • Poziom 36  
    kanar2306 napisał:

Skoro jego moduł komfortu ma dokładnie te same numery co mój to chyba częstotliwość też musi być ta sama,albo?

Więc miernik w łapkę i sprawdzić różnice .
  • Poziom 16  
    Jakie różnice bo nie rozumiem dokładnie?? Mój pilot działał u kolegi a on ma dokładnie ten sam moduł i te same oznaczenia w bagażniku...
  • Poziom 36  
    A co można mierzyć ? To co masz na pinach przy pompach , porównaj będziesz wiedział co grane
  • Poziom 16  
    Można prosić o jakieś szczegóły?? Bo nie bardzo czaje o co chodzi z tymi pompami...
  • Poziom 36  
    A co można zrobić żebyś zajarzył że chodzi o pomiar tego co masz na wtyczkach do pompy CZ w obu samochodach i przeanalizował ewentualne różnice ?
  • Poziom 16  
    Wybacz ale nie wiem o co chodzi z ta "pompa CZ"
  • Poziom 36  
    kanar2306 napisał:
    Wybacz ale nie wiem o co chodzi z ta "pompa CZ"

Również przepraszam za mało precyzyjne określenie , porównaj to co masz na okablowaniu obu modułów komfortu
  • Poziom 16  
    Jutro wyciągnę moduł od kolegi bo mam to auto u siebie i przełożę go do siebie,wtedy będzie coś wiadomo,dziś już nie mam ochoty...Trochę trzeba odpocząć :) Dam znać potem co i jak....
  • Poziom 16  
    Właśnie zamieniłem moduły i ten od kolegi śmiga u mnie w aucie jak lala,działa wszystko,pilot itd... Czyli chyba mam moduł do wymiany,tylko dziwne że wszystko działa w moim oprócz odbiornika pilota.....Jakieś sugestie???
    Pozdrawiam....
  • Poziom 36  
    A potrafisz sprawdzić radio ? Dla zabawy możesz zmienić kwarc . Resztę możesz oddać do naprawy elektronikowi albo zmienić na używkę
  • Poziom 16  
    no właśnie nie wiem jak sprawdzić sam odbiornik(bo chyba oto chodzi).... Już nie wiem co mam z tym zrobić,chyba sobie odpuszczę i kupię jakiś używany sprawny moduł... :(
  • Poziom 8  
    sprawdż czy na vagu masz to samo oznaczenie co na obudowie modułu. może ktoś zamienił płytki i jest ona na usa
  • Poziom 16  
    sprawdzałem w VAGU i jest ten sam numer,miałem nawet rozebrane oba moduły i są idealnie te same.Jedynie co w VAGU się rożni to COMPONENT bo on ma DWA D34 a ja mam DWA D33 i SHOP# on ma WSC 68934 a ja mam WSC 05311... Ale to chyba bez znaczenia...Soft Coding też zmieniałem na taki jak u kolegi i też nie pomogło....