Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektrolux model ewf 106310w

pnowacki2 16 Gru 2013 21:22 1245 5
  • #1 16 Gru 2013 21:22
    pnowacki2
    Poziom 2  

Witam, zakupiłem nową pralkę marki electrolux model ewf 106310w niestety bez gwarancji ponieważ pochodziła z aukcji na allegro a sprzedający ją wygrał ale do meritum pralka była fabrycznie zapakowana po podłączeniu i 1 praniu doszła do wirowania i stanęła na 7 minucie do końca po wyłączeniu i ponownym włączeniu wodę podaje normalnie zakręci bębnem energicznie i staje czynność powtarza co parę minut w teście serwisowym błąd e 52 czy to trial tacho czy programator pozdrawiam i czekam na odpowiedz a może jest ktoś z Wrocławia który by to naprawił w miarę niedrogo i solidnie p.s żona mi strasznie truje dodam jeszcze że podczas włączenia funkcji wirowania wypompowuje wodę zakręci energicznie przez 2-3 sekundy i staje po paru minutach to samo.

0 5
  • #2 16 Gru 2013 22:07
    brovar
    Poziom 18  

Ewidentne uszkodzenie cewki tacho. Mieści się ona z tyłu ośki na silniku. wyjmij cewkę i sprawdź czy nie odkręcił się magnes będący pod cewką. Jeśli będzie cały i na miejscu to proponuję szukać silnika gdyż cewki taho są praktycznie nie do kupienia. Proponuję jeszcze sprawdzić czy nie wypiął się jakiś kabelek z programatora przez co pralka nie liczy obrotów.

0
  • #3 16 Gru 2013 22:18
    pnowacki2
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź patrzałem pod spód ale wszystko jak nowe dodam że pralka była fabrycznie zapakowana dzwoniłem dzisiaj do człowieka który sprzedał mi pralkę ale ma być jutro ponieważ miałem gwarancje rozruchową ale dlaczego nowa pralka nie działa bardzo dziwne a jeszcze jedno pytanie jakie koszty czegoś takiego z góry dziękuję za poświęcony czas.

Dodano po 3 [minuty]:

Może jest ktoś z Wrocławia co zrobiłby coś takiego bo się wpie... po same uszy szukałem tańszej pralki bo mi się hacjenda spaliła no i wszystko od nowa a tu same następne problemy pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Gru 2013 22:27
    brovar
    Poziom 18  

Nowy silnik drożyzną pachnie (okolice 480zł). Jeśli nic nie wyjdzie z waszych "napraw" i znów będziesz szukał pralki (z roczną gwarancją) to PW :D Czasami zdarza się produkcyjny bubel. Nawet najlepszym. Pozdrawiam.

0
  • #5 16 Gru 2013 22:35
    pnowacki2
    Poziom 2  

ach to mnie pocieszyłeś i nie jest mi do smiechu ale ja nic nie bende naprawiał sprawe załatwie w odpowiednich do tego organach ale podam skutek załatwienia sprawy dzieki wielkie za szybką odpowiedz i jeżeli człowiek od którego kupiłem pralke naprawi ją to napiszę co było przyda sie innym

0
  • #6 19 Gru 2013 21:25
    pnowacki2
    Poziom 2  

Witam odświeżam temat brovar miał racje strzał w 10 cewka tacho sprzedający okazał się bardzo uczciwą osobą był faktycznie na 2 dzień okazało się że jest z wykształcenia elektronikiem zmierzył cewkę i stwierdził brak przejścia na cewce opcje zaproponował 2 zwrot pieniędzy lub naprawa na jego koszt ale po obdzwonieniu z 15 mechaników i zapytania o koszt naprawy i nawet po podaniu usterki czyli ile będzie kosztować wymiana cewki tacho w takiej i takiej pralce każdy pitoli koszt od 100 do 500zł no normalnie krew zalewa ale dostałem numer od mojego kolegi do uczciwego gościa od pralek (bardzo dobry jego kolega z tej branży) powiedziałem co i jak koszt do 200 zł nawet jakby miał coś tam przelutowywać i w dodatku za te 200 zł max bierze gwarancje na siebie na 3 miesiące oddzwoniłem do człowieka od którego kupiłem pralkę podkreślam bardzo uczciwy i sumienny zgodził się zwrócić 200zł i nic ma go nie interesować. Zgodziłem się dzisiaj przyjechał mechanik wymienił cewkę pralka prała i zonk pierze ale strasznie iskrzyło w silniku normalnie stroboskop:cry:sam się zdziwił po opowiedzeniu pochodzenia pralki że nowa itd postanowił czymś tam przeszlifować wirnik i szczotki ponowna próba prania ok 1 pranie wyprane ale sam stwierdził że to bardzo dziwne w nowej pralce tyle w temacie dla potomnych jak by się coś działo będę informował aha za wymianę cewki i to szlifowanie zapłaciłem 170 zł zostało 30 i gwarancja na 3 miesiące myślę że ok jak coś wypadnie po 2 miesiącach przyjeżdża i robi wszystko za 30 zł jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia niech komentuje zawsze się przyda innym i mi :D

0