Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excell-problem z makro - makro czy acces

16 Gru 2013 21:52 1362 13
  • Poziom 8  
    witam, mam plik excella z arkuszami z każdego dnia roku, potrzebuję skopiować pewne dane do innego pliku excella, dane są w tych samych miejscach, nie wiem czy jest możliwe makro, które skopiuje dane z wszystkich arkuszy, czy może trzeba to zrobić accesem, ale nie wiem w jaki sposób, pomoże ktoś?
  • Poziom 31  
    Trzymając shift zaznacz arkusze od pierwszego do ostatniego, następnie dane których potrzebujesz, Ctrl+C, a następnie wklej, tam gdzie są Ci potrzebne.
    Nie do końca rozumiem problemu - przydałby się przykładowy arkusz.
  • Poziom 8  
    Witam, nie bardzo uda się to zrobić poprzez shift, zaznaczenie arkuszy i ctrl C pewnych danych, przesyłam przykładowy plik z trzeba arkuszami (trzy dni), nie wiem jak napisać makro (o ile to możliwe) by skopiowało dane z wszystkich arkuszy,
  • Poziom 31  
    W "podsumowanie roku" ma być stan razem, czy osobno stan A,B,C?
    Czy stany z poszczególnych dni zawsze będą w linii 13tej?
  • Poziom 8  
    W podsumowaniu mają być A, B, C- sorry, nie dopisałem.
    Wartości są w tych samych pozycjach w arkuszach z dni całego roku,
    dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Dla podsumowania A formuła będzie wyglądać tak:
    Code:
    =ADR.POŚR("'"&TEKST($A2;"dd.mm.rrr")&"'" & "!B13")

(wstaw do komórki B2 arkusza podsumowanie roku)
    Z B i C, analogicznie - chyba sobie poradzisz?
  • Poziom 8  
    dziękuje Ci kolego, to działa, będę jeszcze musiał troszke pokombinować to plik który posiadam jest o wiele bardziej złożony, ale dane w nim nie są do udostępniania, naprawdę dzięki
  • Poziom 31  
    Jeżeli będziesz miał jeszcze jakiś problem, pytaj śmiało. W ramach wolnego czasu postaram się pomóc.
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobne zagadnienie. Czy da się utworzyć podsumowanie kilku arkuszy, przy czym nie zawsze komórka sumowana będzie w tym samym miejscu w kolejnym arkuszu? To coś jakby suma.jeżeli, ale z wykorzystaniem wyszukaj.pionowo po jednym z kryteriów.
  • Poziom 31  
    zyzio011 napisał:
    Witam, mam podobne zagadnienie. Czy da się utworzyć podsumowanie kilku arkuszy, przy czym nie zawsze komórka sumowana będzie w tym samym miejscu w kolejnym arkuszu? To coś jakby suma.jeżeli, ale z wykorzystaniem wyszukaj.pionowo po jednym z kryteriów.

Arkusz proszę.
    Łatwo się opisuje coś co się widzi, trudniej zrozumieć z opisu co może widzieć rozmówca. Wolę zastanawiać się jak rozwiązać jakiś problem niż co autor miał na myśli.
  • Poziom 2  
    Witam, podaję przykładowy plik. Pytanie - jak zsumować ilości z kolejnych arkuszy styczeń-kwiecień do podsumowania, uwzględniając fakt, że dane nie występują zawsze w tych samych wierszach, czasami pojawiają się nowe, czasami są w innym wierszu.
    Mam nadzieję, że za bardzo nie zamieszałem.
  • Poziom 2  
    Dzięki, o tym nie pomyślałem, może dlatego, że moja znajomość obsługi tabel przestawnych jest mała. Pora dokształcić się z tej dziedziny.

Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    witam,
    czy ktoś pomoże mi w takim oto problemie.
    mam dwa pliki excella, w jednym mam dane sprzedaży dla danych osób a arkusze są nazwane jako data, w drugim pliku robię podsumowanie dla tej sprzedaży, kopiuję dane z pierwszego pliku do drugiego za pomocą kopiowania adresu ścieżki, ale żeby skopiować formułę dla kolejnych dni muszę zaznaczyć formułę i zmienić na kolejną datę- nazwę arkusza. czy istnieje formuła, która zrobi to za mnie automatycznie? a być może istnieje inne rozwiązanie ?