Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HYUNDAI i30 1.6 2012 - Aktywacja tempomatu

electro 16 Gru 2013 23:55 5016 4
  • #1 16 Gru 2013 23:55
    electro
    Poziom 17  

Mam wersje bez tempomatu, pytanie czy jak wymienię kierownicę na taką z przyciskami od tempomatu, będzie to wymagać jakiegoś dodatkowego kodowania? Czy to tylko kwestia przycisków? i wszystko powinno ruszyć "od ręki?"

1 4
  • #2 23 Sie 2015 08:50
    BocerPL
    Poziom 2  

Mam podobny problem... Czy "dołożenie" opcji tempomatu w ww. sposób jest możliwe? Czy rzeczywiście wystarczy tylko wymienić kierownicę lub dodać na kierownicy przełącznik do tempomatu?
    Sądzę, że raczej wymaga to głębszej ingerencji w elektronikę i/lub inne podzespoły samochodu. Czy też się mylę?

Z góry dziękuję za fachową radę doświadczonych w tej kwestii forumowiczów :-)

0
  • #3 23 Sie 2015 15:28
    electro
    Poziom 17  

U mnie nie trzeba było żadnej ingerencji, ani przeróbek. Po zamontowaniu kierownicy wszystko ruszyło od ręki. Działa tempomat i limit prędkości

2
  • #4 23 Sie 2015 17:12
    BocerPL
    Poziom 2  

Dziękuję za odpiwiedź.

Ja planuję wymienić przełącznik w kierownicy. Tzn. Aktualnie mam tylko ten lewy do radia, ale znalazłem za 100 zł przełącznik podwójny - zarówno lewy z radiem, jak i prawy z tempomatem. Zastanawiam się tylko, czy kostka jest identyczna? Czy podczas wymiany kierownicy zauważyłeś jakieś różnice?

Na internecie wymiana wygląda na dość prostą. A jak to wygląda z Twojego doświadczenia?... Czy jednak szkoda nerwów i lepiej zlecić to firmie?

2
  • #5 26 Sie 2015 11:57
    electro
    Poziom 17  

Prawda jest taka że łatwiej kupić cała kierownicę (ja ze zwykłej wymieniłem na skórzaną) z przyciskami niż się bawić w rozbieranie. Za kilkaset złotych można znaleźć kompletną z wersją dla tempomatu. Wyciągasz airbag, odkręcasz nakrętkę, przekładasz kierownice i masz gotowe. Ja montowałem to do i30 z automatem, nie wiem czy w manualu nie trzeba dodatkowego styku dla sprzęgła.

Ja zamontowałem sobie coś takiego:
    HYUNDAI i30 1.6 2012 - Aktywacja tempomatu

1