Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną?

john320 17 Gru 2013 04:18 7443 11
  • #1 17 Gru 2013 04:18
    john320
    Poziom 5  

Mój problem się zaczął kiedy zauważyłem że w programie Mirillis Action nie mam aktywnej opcji nagrywania mp4 w 1080p, jest tylko do 720p. Opcja AVI umożliwia nagrywanie 1080p ale jako że wiem że Youtube przetwarza do .h264 mp4 to chciałem mieć 1080p w mp4. Znalazłem informację https://www.facebook.com/Mirillis/posts/511899355523512 że muszę zainstalować VirtuMVP 2.2 i aktywować virtualizację GPU. Problem w tym że po próbie uruchomienia tego programiku wyskakuje w zależności od wersji że nie mam zintegrowanej karty albo że zła konfiguracja GPU. Od tego momentu problemy zaczęły się piętrzyć...dowiedziałem się że żeby nagrywać gameplay z gier w Mirillis Action w fullhd do formatu mp4 mój procesor musi obsługiwać technologię Intel Quick Sync Video. Sprawdziłem mój procesor i7-2630QM i obsługuje tą technologię a dokładnie widać to tutaj http://ark.intel.com/products/52219/Intel-Core-i7-2630QM-Processor-6M-Cache-up-to-2_90-GHz Jest tam napisane również że moja zintegrowana karta to Intel® HD Graphics 3000. Mój laptop ma dedykowaną kartę NVIDIA GTX 570M. W tutorialu http://mirillis.com/en/products/tutorials/act...-intel-quick-sync-setup_for_desktops.html#top jest napisane że w biosie mogę włączyć zintegrowaną kartę Intela, tyle że nie ma tam raczej takiej opcji bo bardzo mało mam tam ogólnie opcji do wyboru. Gdzie tkwi problem? Nie wiem nawet gdzie mogę sprawdzić czy w ogóle mam tą zintegrowaną kartę bo mi się wydaje że kiedyś ją widziałem u siebie w jakiś ustawieniach. Myślę że chyba serwisant nie zabrałby sobie zintegrowanej karty podczas wymiany dysku twardego kilka miesięcy temu? Jak sprawdzić jaką mam zintegrowaną kartę i jak ją włączyć? Chcę uaktywnić opcję 1080p mp4 w Mirillis Action.

0 11
  • #2 17 Gru 2013 10:55
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Nikt Ci nie mógł zabrać zintegrowanej karty ponieważ jest ona częścia procesora i byłoby to niemożliwe przez zwykłego człowieka.

Przede wszystkim powinienes miec dobrze ustawione ustawienia w biosie, jesli chodzi o PC to równiez odpowiednio monitor musi byc podłączony pod konkretna grafikę, nie wiem jak to rozwiazali w laptopie. Są dwa sposoby podłaczenia i wykorzystania. Musisz mieć zainstalowane sterowniki od grafiki Intela czyli w twoim przypadku HD3000 oraz sterownik Intel Management Engine. Oraz musisz mieć zainstalowane sterowniki do dedykowanej karty graficznej. W twoim przypadku gtx570m. Dopiero jak to wszystko jest spełnione mozna instalować Luid Virtu (inaczej nie zadziała). Zrób fotki biosu to Ci pomoge, bo juz nie raz to ustawiałem na kilku platformach. Napisz tez jaka kartę graficzna masz ustawiona jako domyslną.

0
  • #3 17 Gru 2013 14:15
    john320
    Poziom 5  

Znalazłem najnowsze sterowniki https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc....lang=eng&OSVersion=Windows%207%20%2864-bit%29 w obu instalkach wyskakuje "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramoania.".
    Znalazłem tutorial jak rozpoznać jaki mam kontroler Intela http://www.intel.com/support/graphics/sb/cs-009482.htm#Win7
    Ja tam mam nVidia GeForce GTX 570M i nie ma żadnego "Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family"
    Przeszedłem na stronę producenta mojego modelu laptopa http://www.msi.com/product/nb/GT780DX-GT780DXR-.html#/?div=Driver&os=Win7%2064 i zacząłem przeglądać sterowniki.
    -Intel(R) 6 Series Chipset zainstalowałem i nie wiem czy to to czego szukałem ale mam nadzieję że tak.
    -nVidia GeForce GTX 570M nie instalowałem ponieważ wczoraj również zainstalowałem prosto ze strony nvidii najnowsze sterowniki które chyba będę musiał wycofać do niższej wersji z uwagi na zamrażanie co jakiś czas na kilkanaście sekund systemu (czytałem że wiele osób się na to skarży)
    -Intel Rapid Storage Technology już mam więc tego nie instalowałem.
    -Zainstalowałem Intel Management Engine Interface tak jak pisałeś.
    Chyba inne sterowniki z tej strony przy moim problemie są zbędne?
    Nie wiem skąd mam wziąść sterowniki do Intel® HD Graphics 3000, po restarcie ponownie spróbowałem zainstalować sterowniki z pierwszego linku i dalej jest błąd "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramoania.".
    Fotki z BIOSU:

MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną? MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną? MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną? MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną? MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną? MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną? MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną?

0
  • #4 17 Gru 2013 15:00
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Hmm cięzka sprawa z tym biosem. Nie widzę tam żadnych ustawien odnosnie grafiki w procesorze co jest dziwne.

Co do sterowników od grafiki Intela to sa one tu:
    https://downloadcenter.intel.com/SearchResult...sors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+3000%2f2000

I nie sa one w sterownikach od chipsetu tylko jako odrebny driver.

Oczywiscie żeby to wszystko działało sterowniki od chipsetu musza byc zainstalowane w twoim przypadku to: -Intel(R) 6 Series Chipset

Jak wejdziesz w panel sterowania Nvidia lub klikniesz na pulpicie prawym myszki masz opcje grafiki możesz przełączać grafikę z Nvidia na Intel ? Zobacz.

1
  • #5 17 Gru 2013 15:44
    john320
    Poziom 5  

Mam Windows 7 64bit więc z tego linku co dałeś przechodzę właśnie tam gdzie wkleiłem pierwszego linka czyli tu https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc....lang=eng&OSVersion=Windows%207%20%2864-bit%29 i wyskakuje ten błąd "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania.".
    Intel(R) 6 Series Chipset zainstalowałem ze strony producenta
    Więc z tych rzeczy co wymieniłeś brakuje mi sterowników do Intel® HD Graphics 3000
    Mam tam takie opcje
    http://images.tinypic.pl/i/00481/1kd034gi7w0r.jpg
    http://images.tinypic.pl/i/00481/gopi79b3oqp8.jpg
    http://files.tinypic.pl/i/00481/vlu10t10bjm0.jpg

0
  • #6 17 Gru 2013 15:59
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Hmm dziwne tak jakby karta była wyłączona przez producenta fabrycznie. A czy w menadrzeże urządzeń jest ta karta graficzna Intela ? Lub jakieś inne urzadzenie z wykrzykniem ?

0
  • #8 17 Gru 2013 17:26
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Tak myslałem że właśnie producent wykroił pewne funkcje. Tak samo jak połowa producentów lapków nie daje mozliwości włączenia Intel Virtualization Technology o co był bojkot na cały świat.

Trzeba by znaleźc jakiś zmodowany bios. Chyba że hardwareowo to uwalili.

A człowiek płaci za grafike w procesorze. Hmm ten marketing!

0
  • #9 17 Gru 2013 18:22
    john320
    Poziom 5  

W menedżerze nie mam wykrzykników i jest tylko GTX570M
    Czyli mówicie że nie da rady tego obejść, szkoda.
    Jakbym miał kartę minimalnie szybszą z serii 600 lub nowszej to bym nie musiał używać Action Mirillis ani spowalniającego Frapsa tylko przeszedł na nową technologię ShadowPlay w programie NVIDIA GeForce Experience, która ponoć jest aktualnie najlepsza z wszystkich programów i urządzeń zewnętrznych rejestrujących to co się dzieje na ekranie

0
  • #10 17 Gru 2013 18:43
    ValValiantThor
    Poziom 33  

john320 napisał:
    W menedżerze nie mam wykrzykników i jest tylko GTX570M
    Czyli mówicie że nie da rady tego obejść, szkoda.
    Jakbym miał kartę minimalnie szybszą z serii 600 lub nowszej to bym nie musiał używać Action Mirillis ani spowalniającego Frapsa tylko przeszedł na nową technologię ShadowPlay w programie NVIDIA GeForce Experience, która ponoć jest aktualnie najlepsza z wszystkich programów i urządzeń zewnętrznych rejestrujących to co się dzieje na ekranie

Nic nie zrobisz chyba że jakiś zmodowany bios jesli nie zablokowali tego hardware'owo.

Co do shadowplay to bym sie kłócił. Mirillis ma lepszy kodek etc. (to juz nie moja dziedzina) a filmiki z shadowplay zajmuja strasznie wiele miejsca i było maksymalne ograniczenie na bodajże 20GB a zapełnienie 20GB trwało chwile przy nagrywaniu przez shadowplay w dużych rodzielzościach.

0
  • #11 17 Gru 2013 19:08
    john320
    Poziom 5  

Możliwe, słyszałem tylko opinie że Shadowplay wyprzedza wszystkie inne programy i urządzenia, sam nie wiem jak to działa bo nie testowałem tego. Do tej pory nagrywałem Frapsem i często filmy fullhd zajmowały ponad 100gb (po zrenderowaniu do mp4 .h264 8Mbps 29,97fps malało do ponad 2gb) i chciałem potestować sobie tego Mirillisa, który nagrywa tak jak Youtube przetwarza więc nie dość że mało zajmuje i nie eksploatuje tak bardzo dysku jak przy Frapsie to jeszcze nie muli tak bardzo ale jak widać nie mogę ustawić fullhd w tym laptopie. Spróbuję AVI 1080p może po przetworzeniu przez Youtube nie będzie wiele gorzej niż mp4 1080p. Swoją drogą potestuję sobie Xfire ale pewnie i tak najlepszy jest ten Mirillis Action albo Avermedia.

0
  • #12 30 Gru 2014 18:24
    andrzejz78
    Poziom 18  

Odkopię temat bo i ja postanowiłem odpalić integrę na praktycznie takim samym laptopie

Laptop MSI GT780R i7 2670QM AMD Hd 7970M (bez enduro)

Wczoraj włączyłem integrę w biosie W menadzerze urządzeń pojawił się pytajnik więc postanowiłem zainstalować sterowniki do integry Podczas instalacji zgasła matryca i długo coś się tam robiło Nie wiem co bo nic nie widziałem Po kilku minutach wyłączyłem laptopa z przycisku
    Po ponownym włączeniu przeszedł bios ale chyba system się nie ładował bo nic się nie działo i było tylko podświetlenie matrycy
    Po wyłaczeniu integry system wstał normalnie Sterowniki były zainstalowane ale nie wiem czy dobrze bo nie widziałem instalacji
    Po ponownym wejściu w bios do opcji grafiki zaniepokoiły mnie informacje o vbiosie integry i taktowaniu

MSI GT780DX - Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną?

Sterowniki się zainstalowały ale integra tak jak by była bez vbiosu

Postanowiłem wrócić do pierwotnego stanu laptopa i zacząć wszystko od początku na spokojnie
    Odinstalowałem sterowniki od integry poczyściłem trochę system zrobiłem aktualizacje czego tylko się dało i zacząłem wszystko od nowa

Okazało się że teraz jak włączę integrę w biosie i zapiszę ustawienia to gaśnie matryca Jak ustawię AUTO to wskakuje dedykowana i sterowników nie mogę zainstalować bo nie widać integry i jest "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramoania."
    Myślałem że uwaliłem integrę więc zmieniłem procesor Dalej to samo Wgrałem ponownie bios płyty i nic Zacząłem kombinować z różnymi ustawieniam w biosie i to samo Jak włączę integrę to gaśnie matryca
    Dodam zeby wyłączyć integrę muszę resetować cmos bo przecież nic nie widać :)

Czemu teraz wyłącza się matryca?
    Czy da się jakoś zmusić instalatora sterowników aby ruszył pomimo że nie widać integry w systemie? (nie jest włączona bo gaśnie matryca)

Powoli kończą mi się pomysły więc może ktoś coś wie na ten temat

Muszę dodać że laptopy z chipsetem pod procki 2gen nie mają aktywnej integry i możliwe że sprzętowo jest to jakoś ograniczone Komuś się udało odpalić integrę w 2gen ale to by jakiś asus
    Jednak skoro bios umożliwia włączenie integry to może jest to wykonalne w msi

Dodano po 2 [minuty]:

Miałem wgrać vbios dedykowanej z enduro który przęłacza grafiki według potrzeby ale jak integra nie będzie działać to i dedykowana nie pokaże obrazu

0