Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłódka zamiast autoalarmu

wibi 25 Mar 2005 00:30 870 1
  • #1 25 Mar 2005 00:30
    wibi
    Poziom 20  

Przekonałem sie juz na własnej skórze że żaden alarm nie uniemozliwia odjazdu skradzionym pojazdem "fachowemu" złodziejowi.Dlatego też uważam że alarm to tylko straszak i ew.powiadomienie właściciela że "stało się".Najlepszym wg.mnie zabezpieczeniem pojazdu jest jego zabezpieczenie mechaniczne ja zrobiłem to tak (i każdy tak może!),mianowicie każdy samochód posiada przesuwane przednie siedzenie a prawie wszystkie dodatkowo pochylane oparcie tego siedzenia.Zabezpieczenie polega na dosunięciu siedzenia do kierownicy i pochylaniu oparcia do położenia go na kierownicy.W takim położeniu siedzenia, wystarczy go zabezpieczyć trudno dostepną klódką!! i nikt tak zabezpieczonym samochodem nie odjedzie,owszem,szybe wybije,radio może ukraść ale samochodu bez długotrwałego przecinania (jak jest do tego miejsce) kłódki nie zabierze.Jak dobre są zabezpieczenia mechaniczne przekonał mnie pewien fakt,mianowicie postawiłem samochód pod centrum handlowym,nie włączałem alarmu ale założyłem na dźwignie zmiany biegow i hamulec ręczny zwykłą blokadę na b.mały kluczyk.Złodziej sforsował zamek drzwiowy,stacyjkę a złamał się na tej blokadzie,po prostu jego 'łom' był za duży aby wejść w dziurkę kluczyka tej blokady,stwierdziłem,że próbował ale na szczęście nie miał tak małego 'narzędzia'.Dlatego uważam że tylko zabezpieczenie mechaniczne + alarm a nie sam alarm jest jakimś zabezpieczeniem oczywiście zdaję sobie sprawę że na lawetę to za mało.

0 1
  • #2 25 Mar 2005 10:57
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

No niezły pomysł, tylko problematyczna sprawa za każdym razem zmieniać ustawienie fotela.

0
  Szukaj w 5mln produktów