Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Galaxy Core czy Galaxy S II Plus?

mirsto 17 Dec 2013 10:40 3177 3
    mirsto
    Level 10  
    Proszę mi doradzić co wybrać:Galaxy Core czy Galaxy S II Plus? Ceny w sklepach internetowych podobne a co będzie lepszym wyborem? Zależy mi na ładnym, jasnym i żywym wyświetlaczu, dobrym aparacie, mocnej baterii. Telefon będzie używany do dzwonienia, smsowania, internetu, gps, czasem jakiś film. Nie planuję grać. Co polecacie i dlaczego?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    subtronic
    Level 20  
    http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6841/7118/0/0/

Podstawowe różniece przemawiające za S II Plus:
    - wyświetlacz Amoled
    - obsługa HSPA+
    - HSDPA 21Mbit/s
    - aparat 8Mpix
    - Wi-Fi - dodatkowo obsługa standardu "a"
    - obsługa zbliżeniowego NFC
    - nagrywanie w 1920x1080

co do baterii nie spodziewaj się "szału" w obydwu modelach, na początku będą Ci trzymały 2-3 dni przy zwykłym użytkowaniu, z czasem czeka Cię ładowanie codziennie ;)

Pozdrawiam.
    mirsto
    Level 10  
    No porównując parametry to na pewno S2+ ma lepszy aparat, funkcję NCS, kręci lepsze wideo. Zastanawia mnie jednak dlaczego wyświetlacz skoro jest AMOLED i niby jest lepszy jest znacznie ciemniejszy niż w Core? (porównywałem oba na max jasności). Czy to prawda, że AMOLED szybciej się zużywaja? Słyszałem też, że Qualcom Cortex A5 w Core jest lepszy od Broadcom A9 w S2+ - czy to prawda?
    subtronic
    Level 20  
    Amoled nie ma podświetlenia, tzn prościej - świeci "całym sobą" ;)
    dodatkowo jest bardziej energooszczędny i wg mnie obraz na nim jest o wiele bardziej ostrzejszy w porównaniu z tft z Core.
    Co do szybszego zużywania SAmoled - przewinęło mi się kilka SGS II w ciągu ostatnich kilku lat - nie zauważyłem różnic miedzy normalnie używanym dwulatkiem a wczorajszym, salonowym. Ewidentne różnice było dopiero widać w modelach typu "refurbished" czy "powystawowych" - plamy na wyświetlaczach czy "wypalone" ikonki ale nie ma się czemu dziwić - w telefonach tego typu wyświetlacz "pali się" zazwyczaj od rana do nocy (opcje programistyczne>zostaw włączony) przez kilka miesięcy w salonie.
    Co do procesorów - dla mnie kosmetyka i parcie na nowy produkt. - przykład z pc - co mi nawet po C2 Extreme gdy jest na ubogiej mobo pod socket 775 gdy słabszy C2D na dobrej mobo w całokształcie sprawuje się lepiej? ;)
    I kolejna sprawa - jeżeli masz dostęp do SGS II + i Core to testuj, być może ten drugi Ci się bardziej spodoba ;) osobiście dla mnie porównanie "starszego high-endu" z nową "średnio-budżetówką" nie ma zbytnio sensu ;)