Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Jednofazowy - Sterowanie lewo/prawo pilotem-POPRAWKI

fazowicz 17 Gru 2013 12:06 3645 9
  • #1 17 Gru 2013 12:06
    fazowicz
    Poziom 8  

Witam,
    Niestety tamten temat poszedł do kosza, ze względu na naruszenie regulaminu. Poprawiłem się już i myślę ze wszystko jest OK.

Do rzeczy :

Sąsiad poprosił mnie o pomoc w wykonaniu sterowania pilotem obrotów silnika jednofazowego. Jest to wciągarka, taka jak na załączonych fotkach.

Już wiem, że do wykonania tego wszystkiego będzie mi potrzebne :

Sterownik x1 : Elmes DW200HS-het 2-kanałowy,
    Stycznik x2 : Jednofazowy z cewką AC/DC 24V,
    Rozdzielnia x1 : żeby wszystko połączyć,
    Zasilacz 12VDC wg instrukcji od sterownika
    Przewody.

Będzie to pracować u niego w oborze. Wcześniej doczytałem, ze lepsze są odbiorniki superheterodynowe ze względu na zmieniającą się wilgotność powietrza i temp.

Jak widać ta wciągarka ma już pilot do sterowania lewo / prawo no i STOP.
    Teraz wystarczy, ze rozbiorę pilota i przewody z przełącznika lewo/prawo podobnę pod obydwa styczniki?
    Z tego co myslę to powino wystarczyć, bo silnik jest już odpowidnio połączony, skoro juz to działa.

Silnik Jednofazowy - Sterowanie lewo/prawo pilotem-POPRAWKI Silnik Jednofazowy - Sterowanie lewo/prawo pilotem-POPRAWKI Silnik Jednofazowy - Sterowanie lewo/prawo pilotem-POPRAWKI

PS. Zasilacz 12VDC 100mA będzie dobry do tego sterownika? Chodzi mi o prąd.
    Znalazłem już typowy od antenty i chcę wiedzieć czy nada się?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 9
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 18 Gru 2013 18:01
    12pawel
    Poziom 33  

Zasilacz o ile ma te 100mA to wg katalogu producenta powinien wystarczyć do zasilenia sterownika. Nie uda Ci się wykonać na 2 kanałowym sterowniku wyłącznika awaryjnego, a on się może przydać. Już nie raz zwarły mi się styki w takiej chińskiej wciągarce i musiałem użyć tego wyłącznika.

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #3 18 Gru 2013 21:17
    bartek_p
    Poziom 31  

Jeśli kupisz zasilacz 12 Volt to stycznik też proponuje na 12Volt, lub lepiej wszystko na 24V.
    Radio 4 CH obsłuży STOP awaryjny.

0
  • #4 19 Gru 2013 15:44
    fazowicz
    Poziom 8  

Czy to konieczne, zeby zasilacz był taki sam jak cewki stycznika?
    Znalazłem gdzieś instrukcję do tego i jest napisane, ze obciążalność styków przekaźnika to 130V AC, 30 V DC. Więc myslę, że jesteśli kupie zasilacz 12VDC i styczniki z cewką 24VAC to bez problemu "złapie" stycznik. Chyba, ze się myle?

0
  • Pomocny post
    #5 19 Gru 2013 19:27
    12pawel
    Poziom 33  

A dlaczego nie zastosujesz przekaźników 12V? Przekaźniki 24V mogą złapać i mogą nie złapać różnie to bywa zależnie od modelu.

0
  • Pomocny post
    #6 19 Gru 2013 20:01
    bartek_p
    Poziom 31  

Po to ktoś podaje na obudowie napięcie znamionowe, żeby się do tego stosować.
    Możesz z jednego zasilacza zasilić i radiolinie i cewki styczników.
    Zasilacz od anteny spali się szybciej niż myślisz.

0
  • #7 19 Gru 2013 21:52
    fazowicz
    Poziom 8  

Myślałem o stycznikach, bo to silnik. Prądy rozruchowe nie będą duże?
    Jak będę w sklepie to poszukam przekaźników na 12V ze stykami na 10-16A, bo tyle chyba wystarczy.

Skoro nie od antenty, to jaki zasilacz kupować?

0
  • Pomocny post
    #8 20 Gru 2013 18:11
    12pawel
    Poziom 33  

fazowicz napisał:
    Skoro nie od anteny, to jaki zasilacz kupować?

Czego jak czego ale akurat 12V zasilaczy wszędzie jest w brud. Nie musisz szukać konkretnego zasilacza ma być 12V i wydajność prądowa taka jaka Ci potrzebna i tyle.

0
  • #9 20 Gru 2013 19:23
    fazowicz
    Poziom 8  

Jeżeli chodzi o prąd to 100mA powinno wystarczyć. Producent pisze, ze do pracy sterownika potrzeba 20mA i na każdy styk kolejne 20mA, czyli maksymalnie będzie 40mA.

Będę kupował przekaźniki to poszukam zasilacza.

Sterowniki dziś przyszły. Na dniach pojade po reszte gratów. W razie czego się tutaj odezwę.

Narazie dziękuję i życzę Wesołych Świąt!

Tak w oborze.
    Jakim parametrem? Radiolinią zasilaną 12V DC sterowaną pilotem.
    Z tego co wiem to nie ma tej zgody.
    Wiążą się tym jakieś problemy?

0
  • #10 25 Gru 2013 22:57
    retrofood
    Moderator

Gdzie to ma być zamontowane, w oborze?
    Jakim parametrem chcesz regulować obroty? Czy jest zgoda UDT na przeróbkę wciągarki?

Proszę o odpowiedź na te pytania.
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.
    3.1.1. Zabronione jest jakiekolwiek udostępnianie za pomocą Forum materiałów uzyskanych nielegalnie, bądź w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem.

0