Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault master 2,5dci 150km kontrolka servis brak mocy spalanie 14 litrów

hoolsownik1941 17 Dec 2013 15:19 5679 1
    hoolsownik1941
    Level 2  
    Witam
    Posiadam samochód renault master z 2008 roku
    silnik 2,5dci 150km
    początkowo samochód gasnął zapalała się kontrolka servis i stop przy większym obciążeniu
    mechanicy wymienili pół auta pewnie nie potrzebnie m.in 2 wtryski pompę czujniki na pompie okazało się że uszkodzony był komputer silnika
    po wymianie niby wszystko ok ale podczas jazdy zapala się kontrolka serwis auto przy prędkości 100-110 pali 14 litrów lub więcej
    od pierwszego biegu do 3 ciągnie jak należy później jakby miał 80 koni
    pod górki dramat trzeba redukować pusty czy pełny bez znaczenia
    błędy jakie pokazuje to błąd EGR pozycjonowanie i klapa przepustnicy
    zawór egr został wczoraj zdemontowany wszystkie tryby w nim są ok reaguje jak się go podłączy na krótko pozycjometr tez reaguje na mierniku jak nim kręce zmienia sie rezystancja wiec wydaje sie byc ok natomiast na aucie nie działa
    Czy ktoś miał podobny przypadek??może cos z instalacją?
    może jest w Krakowie jakiś konkretny mechanik który mógłby sie tym zająć??
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    aTyNieee
    Level 9  
    Witam serdecznie, czy problem został rozwiązany? Też posiadam taki samochód. Mam podobny problem, auto w trybie serwisowym, błędy egr, przepustnicy no i u mnie jeszcze występuje błąd grzania świec. Po przeczyszczeniu wszystkiego udało mi się usunąć błąd egr'u. Był spowodowany tym, że klapki były położone w złej pozycji, 'zastane', a gruszka sterująca nimi za pomocą podciśnienia nie była w stanie wykonywać swej pracy. Czy był sprawdzany potencjometr gazu?