Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stara instalacja elektryczna

mck15 17 Gru 2013 15:56 1830 5
  • #1 17 Gru 2013 15:56
    mck15
    Poziom 2  

Witam! Mam dosyć poważny problem. Mieszkam w starym budownictwie gdzie nie ma ogrzewania, ponad miesiąc temu zakupiłem 2 grzejniki elektryczne po 1500W. Przez miesiąc czasu ciągłego użytkowania ich nic się nie działo, aż tu kilka dni temu stopiła mi się jedna puszka na przedpokoju i popaliła izolacja na kablach idących z tej puszki. Podejrzewam, że jest to główna puszka, z której idą kable do reszty mieszkania. Zapewne jest to wina zbyt dużego obciążenia na stare kable. Proszę powiedzieć czy jeśli wymienię puszkę oraz kable idące w obie strony do kolejnych puszek nic się nie będzie dalej działo? I odnośnie tego mam jeszcze pytanie czy takim http://sklep.avt.pl/tester-elektryczny-fazer-777.html wykrywaczem uda mi się namierzyć kable idące w ścianie? Głębokość tynku to jakieś 1-2cm.

0 5
  • #2 17 Gru 2013 16:03
    Akrzy74
    Poziom 39  

Należy wykonać pomiary całej instalacji w mieszkaniu, a dopiero potem zastanowić się co dalej.

Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać skrótowy opis usterki. Proszę poprawić tytuł (przez edycję) w pierwszym poście.

0
  • #3 17 Gru 2013 16:04
    mrst
    Poziom 18  

Najlepszym wyjściem byłoby wezwanie elektryka który zrobi przegląd instalacji bo w tej sytuacji może dojść nawet do pożaru. 3000W to dużo jak na starą i pewnie aluminiową instalacje.

0
  • #4 17 Gru 2013 20:55
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Gru 2013 21:36
    bartekfigura
    Poziom 26  

Jeśli kolega poważnie myśli o ogrzewaniu elektrycznym to trzeba bezwzględnie wymienić całą instalację w mieszkaniu łącznie z przewodem dochodzącym do mieszkania z licznika. Oraz sprawdzić i ewentualnie zwiększyć przydział mocy na mieszkanie.

0
  • #6 17 Gru 2013 21:45
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Do wypowiedzi kolegów Bartka i Bronka dodam że należy rozbić na osobne obwody .Popatrz ile problemów więc porada kolegi Mrst jak najbardziej aktualna.

0
  Szukaj w 5mln produktów