Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EMC, anteny, układy RF, mikrofale - praca w Polsce, Europie, jak to wygląda?

17 Gru 2013 18:07 1359 4
  • Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 8  
    wnaszyn kraju bardzo słabo, mam taką specjalność (kompatybilność elektromagnetyczna) na dyplomie studiów (wydz. elektron.) i niestety na podst. doświadczeń napiszę, że pracuje w całkowicie innej specjalności, fakt że brażna elektroniki, ale nie EMC.

Pozdra
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 23  
    Ja robię w EMC i powiem Kolego, że same studia tu nie wystarczą. Obsługa sprzętu pomiarowego, zaznajomienie się z normami, zdobycie doświadczenia z różnymi typami zakłóceń to minimum 2-3 miesiące nauki i praktyki. Co innego jakby Ci się gdzieś udało dostać na staż. Np taki EMAG zatrudnia sporo młodych pracowników, więc podejrzewam, że wzięli ich właśnie ze stażów. Jeśli jesteś elektronikiem, to mogą Cię przyjąć jakieś firmy elektroniczne, ale tam musisz się liczyć z tym, że nie będziesz tylko od EMC ale i od projektowania.
  • Poziom 14  
    Temat ciekawy, ale w Polsce (w porównaniu z zagranicą) pewnie biednie... Wiem, że we Wrocławiu na PWr działa laboratorium EMC. Pytanie, czy da się czegoś nauczyć w tym zakresie w "domowym laboratorium"? Nie chodzi o pomiary/sprzęt na poziomie certyfikowanych laboratoriów, tylko o jakieś poszerzenie wiedzy, może budowę własnych narzędzi do badań (tak, jak pisałem bardziej w celach edukacyjnych).
  • Poziom 23  
    Większość tych urządzeń da się zbudować. Trzeba tylko zachować parametry z norm. Musisz też pamiętać, że np budując generator BURST czy SURGE jego parametry będą się zmieniać w zależności od obciążenia.