Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD, 3TB, WD30EZ - Odzyskanie partycji zaszyfrowanej w TrueCrypt

marekzegarek12 17 Gru 2013 18:19 1185 0
    marekzegarek12
    Poziom 1  
    Witam serdecznie.
    Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zaglądam tu często, kiedy mam jakiś problem i często fachowa pomoc udzielana tutaj pomaga i mi, ale w przypadku problemu z moim dyskiem wymiękam.

Więc do rzeczy.
    Nie mogę uzyskać dostępu do zaszyfrowanej w TrueCrypt partycji. Nie jest to partycja systemowa. Mogę ją zamontować w TrueCrypt, ale gdy chcę wejść na dysk, to wyskakuje błąd "Dysk nie jest dostępny. Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna".

Jest to dysk 3TB zaszyfrowany jako jedna partycja (jako partycja GPT, TrueCrypt nie zaszyfruje całego dysku). Na forum znalazłem podobne tematy i w programie DMDE doszedłem do etapu, gdzie znaleziona została MFT. Widzę wszystkie pliki i mogę je teoretycznie odzyskać, ale niestety dysk jest pełny i nie mam tyle miejsca, żeby odzyskać pliki gdzie indziej. W tym momencie pojawia się mój problem: Nie wiem jak poprawnie odzyskać MFT i sprawić, żeby dysk znów działał poprawnie. Boot sector na dysku jest chyba poprawny, ale w 100% nie jestem tego pewien. Załączam log skanu NTFS i pierwsze sektory partycji oraz screeny z DMDE.

Mam tam istotne dane i naprawdę nie chciałbym ich stracić, więc proszę o pomoc.

Tabela z partycjami:

Miejsce gdzie kieruje mnie DMDE, kiedy chcę edytować MFT:

Niepokoi mnie fakt, iż MFT zaczyna się od nr4:

Edit:

Posiedziałem i poanalizowałem sam i naprawiłem MFT. Tylko, że zrobiłem to mało profesjonalnie. Brakowało samego początku MFT i skopiowałem go z innego dysku. Zwróciłem uwagę, żeby zadeklarowany na początku rozmiar MFT nie był mniejszy od rzeczywistego (nie mogłem znaleźć nigdzie, jak zmodyfikować w edytorze hexów ten rozmiar manualnie) i w rezultacie zadeklarowałem rozmiar trochę większy.

I teraz mam pytanie. Czy zadeklarowanie za dużego MFT w jakiś sposób wpłynęło na pliki znajdujące się na tym dysku?
    Na pierwszy rzut oka nic nie zniknęło i wszystkie pliki działają. Przed tą operacją odzyskałem w DMDE najważniejsze pliki manualnie, więc tragedii i tak nie będzie jak coś zniknęło. Chciałbym tylko wiedzieć czy zrobiłem coś nie tak :P