Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci - Sieć WiFi

claw 17 Dec 2013 18:38 1527 12
    claw
    Level 8  
    Witam,

Mam taki problem mam router TP-Link WR740N DSL podłączony do internetu, łączę się z nim przez sieć WiFi. Chciałbym jednak zwiększyć zasięg sieci poprzez router Linksys WAG200G ADSL czy jest możliwość żeby to wszystko skonfigurować, tak by łączyły się one bezprzewodowo? Oprócz tego do tego drugiego routera chciałbym połączyć telewizor przez kabel ethernet.

Z góry dziękuję za pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Nie ma takiej opcji bo WAG200 to router ADSL i funkcje radiowe ma ograniczone do minimum. Jedyna możliwość to połączenie urządzeń kablowo.
    claw
    Level 8  
    Ok dzięki tak właśnie myślałem bo kombinuje i jakoś to nie wychodzi.

Czyli co najprościej będzie kupić drugi router DSL?

Kierować się jaką konkretną marką czy może być taki sam jak ten co już mam?
    jimasek
    Osobiście kupił bym WR743NDv2 i zestawił most bezprzewodowy - Link
    claw
    Level 8  
    Dzięki za odpowiedzi. Jutro postaram się kupic polecany przez was router.
    Zobaczymy jak pójdzie z jego konfiguracją :D

Ten link który został wklejony powyżej myslę, że dobrze to opisuję ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
    claw
    Level 8  
    Ok dzięki wszytko śmiga, mam jeszcze pytanie jak podłącze telewizor to jakie IP tam ustawić? Połączenie będzie przez kabel z drugiego routera?
    claw
    Level 8  
    Witam,

Mam takie pytanie po konfiguracji wszystko ładnie śmiga. Tylko jest jeden mały problem co jakiś czas muszę od nowa przeprowadzać konfigurację na tym drugim routerze który służy jako klient AP. Może mi ktoś podsunąć rozwiązanie tego problemu bo nie ukrywa, że jest to trochę denerwujące. Może to być spowodowane jakimiś blokadami mojego dostawcy internetu?
    jimasek
    Wyłącz wszystkie automaty w konfiguracji urządzeń, coś jak tu - Link
    claw
    Level 8  
    Zrobiłem tak jak było w tym opisie, jednak nic to nie dało, A jest nawet gorzej bo szybciej zrywa to połączenie. Nie wiem już jak to wszytko skonfigurować żeby było ok.
    claw
    Level 8  
    Zmierzyć tym programem inSSIDer Home? Jeśli tak to w tym miejscu gdzie stoi router AP jest około 74-75.