Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesunięte kolory w Xerox WC7328 7335 po zmianie dysku i pasa

17 Gru 2013 19:03 1161 2
  • Poziom 10  
    Po wymianie pasa transferu i założeniu nowego dysku nie mogę poradzić sobie z rejestracją kolorów. Wydruk tabeli matrycy do kalibracji jest nieprawidłowy i kolory na krawędziach są przesunięte. Listwa do rejestracji czysta, nie mam żadnych błędów a kalibracja mi nie działa. Czy rejestrację kolorów robi się w jakiś szczególny sposób? Czy w tej maszynie nie trzeba po zmianie dysku i wykasowaniu NVRAM robić czegoś nietypowego ? Mam dużą kolekcję innych dokumentacji i służę pomocą w przypadku Konica, Canon itp. Potrzebuję SM do WC7335 lub podobnej. W menu diagnostyki robiłem wszelkie kalibracje ale bez efektu. Błędów też nie wyświetla więc chyba coś nie tak robię.

• Poziom 34  
    Nie znam się aż tak bardzo na tych modelach, ale jeżeli przesuwa kolory to z reguły wina leżała po stronie pasa lub całego modułu ITB. Sprawdź czy wszystko dobrze się kręci, ja miałem podobny problem z zatartym łożyskiem na wałku.
  • Poziom 10  
    Rozwiązałem problem. Zablokowała się mechanicznie dźwignia od przesuwania przesłony listwy rejestratora i rejestracja kolorów źle działała. Po jej odblokowaniu i resecie NVRAM wszystko dało się ustawić bez żadnych przeszkód. W tych modelach trzeba uważać na mechanizm podnoszenia i opuszczania pasa. U mnie - klientowi- przeskoczyła zębatka i pas krzywo się opuszczał. Chyba to spowodowało, że w końcu się zerwał i dlatego musiałem założyć nowy. Temat zamknięty