Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vermona Regent 15 - Zmiana preampu na AX84 P1

jaraczov 17 Dec 2013 20:04 3687 6
 • #1
  jaraczov
  Level 9  
  Witam,

  W dziedzinie lamp elektronowych jestem laikiem. Złożyłem do tej pory atomica korzystając ze schematu painlusta. Uważam to za ogromny sukces, ponieważ poza tym, że potrafię coś zrobić na podstawie gotowego schematu to w kwestii przerabiania i dobierania odpowiednich wartości u mnie ciężko.

  Do sedna.
  Od kilku dni jestem w posiadaniu wzmacniacza Vermona Regent 15. Wzmacniacz gra dobrze. Jedynie potencjometry trzeszczą, ale to nie jest problem. Brakuje mi jednak trochę przesteru w tym wzmacniaczu. W związku z tym chciałem zamienić preamp na kopię marshalla ze strony ax84.com. Konkretnie chodzi o modem P1. Jak już wspomniałem z doborem odpowiednich wartości na schemacie u mnie ciężko chciałem prosić o pomoc.  Połączyłem na szybko dwa schematy - końcówki Regenta 15 i preampu AX84 P1.
  Vermona Regent 15 - Zmiana preampu na AX84 P1

  Drodzy forumowicze, proszę Was o sprawdzenie czy takie pożenienie w ogóle zda egzamin i czy połączenie jakie wykonałem jest prawidłowe? Napięcie jakie wpada na drugi stopień przedwzmacniacza wynosi 300V.

  Poniżej przedstawiam schemat preampu jaki jest w oryginale.
  Vermona Regent 15 - Zmiana preampu na AX84 P1

  Nie chciałbym usłyszeć od Was komentarzy typu: daj sobie z tym spokój, poczytaj na stronie Toma, czy przeszukiwałeś forum. Szukałem na forum, nie tylko tym. Czytałem artykuły ze strony Toma i nie, nie dam sobie z tym spokoju. Liczę na wyrozumiałość i prawdziwą pomoc.
 • #2
  AnTech
  Level 31  
  Jednak usłyszysz komentarz jakiego sobie nie życzysz.
  Zostaw klasyka w spokoju i zmajstruj sobie nowy wzmacniacz wg koncepcji jaką przedstawiłeś.
  W Regencie wymień tylko potencjometry.
 • #3
  jaraczov
  Level 9  
  Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wiem, że jest to klasyk i należy mu się szacunek. Ogólnie planuję go trochę odbudować. Ma już mocno zmęczoną obudowę, tolex podrapany i miejscami zerwany. Mam już zamówione nowe elektrolity i tolex. Męczy mnie jednak ten preamp. Dźwięk jest naprawdę czysty niezależnie od ustawionej głośności. Nawet dwa humbackery w gitarze nie dają mu rady. Nie zależy mi na poważnym przesterze, potrzebuję tylko trochę ciepłego przesterku z lampy.
 • Helpful post
  #4
  AnTech
  Level 31  
  Skoro już sie uparłeś to zrób na próbę preamp w osobnej obudowie wg załączonego schematu, wykorzystaj złącze nożowe i sprawdź jak to wogóle brzmi. Technicznie nie ma przeszkód aby preamp AX84 połączyć z końcówka z Regenta.
  Jak Ci będzie pasowało to dopiero wtedy przerobisz wzmacniacz na własną modłę.
 • #5
  jaraczov
  Level 9  
  Dziękuję za tą odpowiedź. W gruncie rzeczy o to mi właśnie chodziło. Nie chciałem ingerować w strukturę samego przedwzmacniacza z Regenta, a raczej go odłączyć. Przedwzmacniacz z AX84 jest na tyle prosty, że można go spokojnie upchnąć do chassis Regenta. Samo chassis przewiduje nawet zastosowanie większej ilości lamp.
 • #6
  painlust
  Guitar amplifiers specialist
  Tylko czy inny dwustopniowiec zapewni przester? Niby powinien bo pomiedzy stopniami nie ma korektora który jest tłumikiem, jednak licz tylko na typowy dwustopniowy crunch, nic poza tym.
 • #7
  jaraczov
  Level 9  
  Tak jak piszesz, nie ma korekcji między stopniami. Z uwagi chęć zachowania maksymalnie oryginalnego wyglądu korekcja i tak byłaby maksymalnie na tony niskie i wysokie. Co do przesteru to spokojnie wystarczy crunch, nie rzucam już mięchem, a gdybym zatęsknił to mam jeszcze atomica. :)

  Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Wszystko co mnie interesowało już wiem. Temat uważam za zamknięty.