Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód dla rodziców do 6 tys. złotych?

Tomaszek193 17 Gru 2013 20:19 2628 8
  • #1 17 Gru 2013 20:19
    Tomaszek193
    Poziom 2  

Witam Wszystkich.

Szukam samochodu dla rodziców do 6000 tyś złoty. Nie mieszkam w Polsce, także mam problem z ocenieniem rynku i sam na samochodach się nie znam, gdyż używam roweru. Mogę dodać, że rodzice do tej pory jeżdżą jeszcze starym BMW3(1992). Jest to bardzo dobry samochód, ale elektronika już w nim siada, pomimo, że silnik złoto(1.6 benzyna 270000 przebiegu, nigdy nie naprawiany).

Do rzeczy, najważniejsze sprawy to:
    -Małe spalanie(Przynajmniej mniejsze niż w BMW - 9-10l/100)
    -Mała awaryjność
    -5 drzwiowy(Z uwagi na małego brata)
    -Coś czym pojeżdżą 2-3 następne lata.

Nie mam uwag, co do elektroniki, wystarczą podstawy. Zawieszenie w BMW jest bardzo niskie, toteż się przyzwyczaili. To co najważniejsze - wymieniłem.
    Proszę o pomoc, chciałbym im kupić samochód przed moim wyjazdem po Świętach.
    Dziękuje i Wesołych Świąt Wszystkim :)

0 8
  • #2 17 Gru 2013 20:30
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tomaszek193 napisał:
    Szukam samochodu dla rodziców do 6000 tyś złoty

Za sześć dużych baniek, bo 6000 tysięcy = 6 000 000 = 6 milionów, to już możesz zaszaleć...

0
  • #3 17 Gru 2013 20:51
    Tomaszek193
    Poziom 2  

Masz rację, mój błąd. Wychodzi brak używania języka polskiego.
    Co nie zmienia faktu, że szukam samochodu do 6000 zł nie 6000000

0
  • #4 17 Gru 2013 21:08
    lukash90
    Poziom 16  

Podałeś dużo za mało informacji, ale że akurat przymierzam się do zakupu auta w podobnym budżecie, to pozwolę sobie na wypowiedź.
    Za 6 tyś można dostać całkiem sporo. Np jakiegoś starego, zajechanego Volkswagena (golf, passat). Zaleta, że części dużo, i w miarę tanie, no ale auto swoje lata i przebieg będzie mieć.
    Można też kupić sporo nowszego fiata. Bravo, Punto (ten z silnikiem 1.9 TDI podobno pali 4l / 100km). Punciaki są napchane elektroniką, wspomaganie, czasem nawet klima, ale oczywiście będzie szwankować albo już kupisz niedziałające. Awaryjność jak to na fiata. Albo jeździ wiele lat bez usterki, albo psuje się co rusz i miesiąca bez wizyty w warsztacie nie da rady.
    Ogólnie ze swojej strony mogę odradzić francuzy. Megane, jakieś Peugoty i inne Citroeny. Sporo tego będzie w kwocie 6 tys. ale jak już coś się zepsuje (a się zepsuje) to za części tyle liczą, że nic tylko zapłakać.

Ja np najbardziej skłaniam się ku Daewo Lanos, albo Suzuki Swift. Oba w tej cenie będą miały ok 10-12 lat, oba mało palą (Swift ma silnik 900cm), inni użytkownicy, tak jak czytałem na różnych forach, na awaryjność nie narzekają, więc może popatrz też w tym kierunku.
    Ogólnie wybór auta to nie jest łatwa sztuka, jak widzisz pisać można wiele a wybierać jeszcze dużo więcej. Wszystko zależy od gustu, upodobań no i od szczęścia, bo co byś nie wybrał, jak bardzo by ci ludzie konkretnego modelu nie zachwalali, zawsze możesz trafić na złom.

Tak dodam jeszcze, najlepiej wejść na otomoto, ustawić konkretne parametry w wyszukiwarce, tj nie tylko cenę ale rocznik, typ nadwozia, silnik, wyposażenie, im więcej i dokładniej tym lepiej. Potem zostają godziny przeglądania. Zorientujesz się co można obecnie dostać a opinii o modelach szukaj na forach motoryzacyjnych.

0
  • #5 17 Gru 2013 21:42
    tomeks1992
    Poziom 20  

Można dodać tak, że Hondę Civic z silnikiem V-TEC, np 1.5, bardzo mało pali, auta praktycznie bezawaryjne.
    Lanos wspomniany przez kolegę wyżej też dobry wybór.

0
  • #6 06 Sty 2014 21:37
    Lukaszys
    Poziom 11  

Ja bym polecił citroena xsarę 1.9 wolnossący z diesla. 1.4/1.6 benzyna z gazem. Trwałe konstrukcje i autem się miło jeździ. Ewentualnie mitsu carisma 1.6/1.8 benzyna gaz, wystrzegać się wersji GDI

0
  • #7 06 Sty 2014 22:12
    Majeran123
    Poziom 9  

Polecam cos z półki Opla, Vectra B, dobrze toleruja lpg, tanie czesci, jak w kazdym oplu, nie za stare, idealne dla rodziny, szczegolnie Hatchbacki pojemne!!! oto samochod ktory polecam ;)

0
  • #8 07 Sty 2014 18:40
    zed71
    Poziom 22  

ciężko coś wybrać w tej cenie ale chyba najlepszy wybór to daewoo lanos z silnikiem 1,5 (choć 86km ma przewagę nad 100 konnym- oba 1,5) lub matiz (choć jest mniejszy). wszyscy "psioczą" na daewoo ale ... mało kto może wymienić poważne usterki w tych samochodach i wszscy mówią że główną wadą jest "niski prestiż" marki ;-) daewoo ma też duży plus- ceny części- są tańsze niż u najtańszych konkurentów (mechanik weżnie więcej za robociznę niż za zakup częsci)

0
  • #9 08 Sty 2014 03:39
    Lukaszys
    Poziom 11  

Według mnie lepszym rozwiązaniem od Lanosa byłaby astra f. z silnikiem 8 zaworowym + gaz. Auto praktycznie niezajeżdżalne ;) I można wybierać między kombi/sedanem/hatchbackiem. Ceny części takie jak w lanosie. Ale stylistyka według mnie lepsza. rdza- to samo. Ale ma jeszcze jeden plus, olbrzymi rynek częściami używanymi.

0