Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satellite a200 - Wyjęcie baterii podczas pracy laptopa

kinxsize 17 Gru 2013 21:26 2373 12
  • #1 17 Gru 2013 21:26
    kinxsize
    Poziom 11  

Witam wszystkich
    Mam problem z laptopem toshiba satellite a200 mianowicie postawiłem nowy system win vista zacząłem instalacje sterowników w tym karty graficznej i update biosu jednoczesnie chociaz z tym biosem to nie jestem pewien czy wystartowałem samo fleszowanie bo byłtam przycisk potwierdzający "ok" nie zdążyłem go nacisnąć gdy okno tego programu wyświetliło hasło "program nie odpowiada" . Stwierdziłem więc że najlepszym sposobem będzie kombinacja klawiszy ctrl alt del i po wciśnięciu pokazało się " windows wylogowywuję się i na tym ekranie po 6 minutach zawieszenia stwierdziłem. Wyjmuję baterię skoro przycisk włączania przytrzymany przez długą chwilę nie zdołał wyłączyć laptopa. Tak sie stało i laptop zgasł i po ponownym włożeniu baterii laptop startuje lecz jest czarny ekran a diody świecą się w normalny sposób czyli nie mrugają.
    Pod kościami pamięci resetowałem bios poprzez zwarcie zworki lecz nic nie pomogło.
    Czy myślicie że bios padł? Można go jakoś zresetować ? A może to coś innego padło. Czy ktoś może też wyciągał baterię podczas pracy laptopa i ma większe doświadczenie odemnie.
    Dziekuje za każdą podpowiedz,poradę.
    Pozdrawiam

0 12
  • #2 17 Gru 2013 21:35
    boro1234567
    Spec od komputerów

kinxsize napisał:

Czy myślicie że bios padł? Można go jakoś zresetować ? A może to coś innego padło.

Pozostaje teraz przeprogramowanie kości w programatorze.

0
  • #3 17 Gru 2013 21:43
    kinxsize
    Poziom 11  

"Pozostaje teraz przeprogramowanie kości w programatorze"

Czyli bez programatora nic nie zrobię? Czy jest jakaś opcja odzyskiwania biosu softwerowo? No i na końcu skąd mam mieć pewność że to bios?[/syntax]

0
  • #4 17 Gru 2013 22:09
    boro1234567
    Spec od komputerów

kinxsize napisał:
    ? No i na końcu skąd mam mieć pewność że to bios?[/syntax]
    Nie masz pewności lecz od tego trzeba zacząć.

0
  • #5 20 Gru 2013 00:31
    kinxsize
    Poziom 11  

Dziś rozebrałem laptopa na części piewsze i pstanowiiłem odłączyć baterię podtrzymującą bios, bateria ta niestety przylutowana więc odcięłem blaszkę stykową i zostawiłem na 15 minut.podłączyłem baterię spowrotem złożyłem laptopa i uruchmiam. Z tego cosłyszę to startuje płyta główna, kręci wiatrakiem przez chwilę potem przestaj ale dysk pracuje,kontrolki ładowania baterii ,dysku i włączonego komputera działaja poprawnie . Pojawił się dzwięk z prawego głosnika taki przytłumiony jakby do głośnika podłączyć zasilanie i membrana pracuje. Regularny dzwięk co sekundę może 2. Czy to faktycznie chip biosu? Może zamiast programować kość warto kupić używany na allegro, co sądzicie?
    Pozdrawiam

0
  • #6 20 Gru 2013 01:02
    Pójdę boso
    Poziom 20  

Odpowiedź padla a Ty chcesz usłyszeć inną i żyć w zaklamaniu. Musisz programatorem bios postawić bo go skasowałeś. Nic innego nie wymyślisz.

0
  • #7 20 Gru 2013 06:39
    boro1234567
    Spec od komputerów

kinxsize napisał:
    Może zamiast programować kość warto kupić używany na allegro, co sądzicie?

Używany laptop czy bios?

0
  • #8 20 Gru 2013 10:38
    Argennto_1
    Poziom 33  

W tym modelu możesz zaprogramować przez zewnętrzny napęd FDD.

0
  • #9 20 Gru 2013 23:35
    kinxsize
    Poziom 11  

Mógłbyś powiedzieć , jak można zaprogramować bios przez zewnętrzny naped dyskietek? Co potrzeba do tego? Dziekuje

0
  • #10 20 Gru 2013 23:42
    boro1234567
    Spec od komputerów

kinxsize napisał:
    Co potrzeba do tego? Dziekuje

Stację dyskietek na usb, dyskietkę, plik z biosem.

0
  • #11 20 Gru 2013 23:57
    kinxsize
    Poziom 11  

No tak ale on musi jakoś zbootować siię wystarczy dyskietka z plikim biosu i automatycznie zbootuje się on samoczynnie? Czy plik biosu pobiorę ze strony toshiby? Dzieki za info

0
  • #13 21 Gru 2013 12:38
    kinxsize
    Poziom 11  

dziękuję bardzo za pomoc!!!

0