Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGV57T23 - Nie domywa, pompa odpływowa pracuje nonstop

17 Gru 2013 21:33 2379 6
  • Poziom 9  
    witam,
    Zmywarka nie domywa, tabletka nie rozpuszczona. aqua stop czysty - odkamieniony; górne ramię jakby nie dostawało ciśnienia (sprawdzałem - jest drożne); ostatnio pompa odpływowa nie wyłącza się po odprowadzeniu wody.
    używałem twardej wody bez chloru (studnia głębinowa), może coś zaszlamiło się...

Zdjąłem boczek, zawór pływakowy brudny - czarne ścianki, w środku nie wiem, ale włączał i wyłączał styk jak wlałem wodę i po opróżnieniu tyknął też... nie bardzo chce zdejmować płaszcz.
    czy coś przeoczyłem ?/ czy zdjęcie i oczyszczenie płaszcza tylko pozostaje ?
    pozdrawiam i proszę pomoc...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Kolego jak chodzi cały czas pompa odpływowa to podstawa sprawdzić miskę pod zmywarką czy nie ma wody bo jak czujnik wykrywa wodę to ma nadrzędny rozkaz wypompować wodę ze zmywarki.
  • Poziom 9  
    hm, miska pod zmywarką...
    to pod studzienką coś jeszcze niżej jest ?, z wodą ?...
    z rysunków konstrukcyjnych innych podobnych zmywarek boscha widziałem że studzienka jest najniższym punktem...
  • Specjalista AGD
    flash12 napisał:
    to pod studzienką coś jeszcze niżej jest ?, z wodą ?...
    Trzeba zajrzeć na sam dół tam gdzie pompa myjąca czy odpompowująca czy tam nie zbiera się woda bo tam jest czujnik przelania w jak wykryje wodę to nic nie robi tylko wylewa.
  • Poziom 9  
    witam ponownie.
    rozebrałem na kawałki, kilka rzeczy widzę, może komuś pomogę...
    1. zatłuszczony czujnik czystości wody.
    2. zatkany odpływ pływaka wyłączającego pompę (dlatego non stop pracowała)
    3. zatkany wąż z pompy cycrkulacyjnej (ciśnienia nie było).

ciekawe czy uda mi się ją złożyć... :)
    jak co mogę zdjęcia zarzucić, jeśli komuś pomocne będą.
    pozdro
  • Poziom 2  
    Będą, będą. Nigdy nie wiesz kiedy ktoś zajrzy na forum z problemem podobnego modelu.
    Żyjesz tam jeszcze? Może zachowałeś zdjęcia.