Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Elemis Westa TC 401 - Obraz skacze w pionie

17 Gru 2013 22:04 1185 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem z tym telewizorem. Niestety staruszek nawalił. Podczas oglądania telewizji obraz zaczą skakac w pionie. Na początku tylko troszeczkę ale potem rozszalał się tak, że nie nadaje się do oglądania. Na dole ekranu pojawił się wąski czarny pasek. Czy może ktoś ma pomysł co mogło się uszkodzić?
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 26  
    Proszę sprawdzić układ odchylania pionowego TDA1170,jego zasilanie i stan kondensatorów elektrolitycznych,które najlepiej wymienić.Czestą przyczyną braku synchronizacji pionowej były potencjometry przy tym układzie.
  • Poziom 43  
    Mógł się też uszkodzić selektor i separator impulsów synchronizacji.
  • Poziom 8  
    Dobrze. Sprawdzę to. Właśnie odnalazłem starą płytę główną od takiego tv. Podmienie moduły i napisze czy pomogło.

Dodano po 24 [minuty]:

Sprawdzilem napiecie 12v i podmiemilem modul H. Niestety nie pomoglo.

Dodano po 8 [minuty]:

Wzmienilem modul V i teray obray przestal skakac jest troche zwezony w pionie. Mysle, ze mala regulacja pomoze

Dodano po 58 [minuty]:

Wyregulowałem moduł V, ustawiłem klawiaturę na programisty :) i wszystko zaczęło znowu dobrze działać. Dziękuję za pomoc i zamykam temat.
  • Poziom 8  
    Tak jak powyżej
    Wyregulowałem moduł V, ustawiłem klawiaturę na programisty :) i wszystko zaczęło znowu dobrze działać. Dziękuję za pomoc i zamykam temat.