Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka ładowarka sieciowa -medion lifetab 9514

gann1 30 Gru 2013 22:55 25872 91
    Mir_AMS
    Poziom 9  
    Ja nie mam problemu z ogarnięciem ładowarki bo sam walczę z problemem od Mikołaja. I wtyk od uniwersalnej ładowarki jest bardzo dobry do przerobienia. Najlepiej jak kolega mauzer5 wrzuci fotkę od tej oryginalnej ładowarki, ponieważ nie bardzo wieżę że 1,5 A może płynąć po jednym cienkim pinie od (-) a plus ma aż 3.
    tetrusik
    Poziom 11  
    Mir_AMS napisał:
    Ja nie mam problemu z ogarnięciem ładowarki bo sam walczę z problemem od Mikołaja. I wtyk od uniwersalnej ładowarki jest bardzo dobry do przerobienia. Najlepiej jak kolega mauzer5 wrzuci fotkę od tej oryginalnej ładowarki, ponieważ nie bardzo wieżę że 1,5 A może płynąć po jednym cienkim pinie od (-) a plus ma aż 3.

Witam
    Tak jak już wcześniej pisałem, jak spojrzysz na gniazdo tableta to zobaczysz, że ma tylko piny na złączach 1,2,15,16,29,30.
    A jak spojrzysz na schemat oryginalnej ładowarki którą poleca producent Mediona (jest w instrukcji) Delta ADP-18TB AC

to zobaczysz, że do minusa (w tym sprzęcie Mediona) tylko pasuje 15 pin w tablecie i 15 w ładowarce oraz minus na obudowie złącza.

Analogicznie można wywnioskować, iż jako plus można tylko podać piny 29 i 30 (bo w tablecie tylko tam są piny mimo iż schemat ładowarki podaje też pin 28).

A co do prądu ładowarki 1,5 A, to są to prądy zazwyczaj zawyżane i do samego ładowania wystarczyłaby ładowarka o niższym prądzie ale została ujęta też taka możliwość, że będzie występować równoczesne ładowanie i praca na tablecie. Więc nie ma co poprawiać producenta, widocznie wystarczy jeden pin do podania minusa w tym tabku i nie ma co się taką sytuacją przejmować.
    mauzer5
    Poziom 9  
    Kolego Mir_AMS to zwykła pomyłeczka z tymi pinami ma byc 28 29 30 przepraszam mój bład

Dodano po 3 [minuty]:

Mir_AMS a co do ładowania baterii to ładuje napewno skoro sie uruchomił u mnie tez tak jest ze wogóle sie nie pokazuje ze ładuje a ładuje jak wyłączysz i włączysz to sie pokaże stopien naładwania
    Mir_AMS
    Poziom 9  
    Pomogło zresetowanie i działa oraz ładuje. Sprawdzę jak smiga pod AERO i pod innymi operatorami. :D
    magborn
    Poziom 8  
    Dzień dobry, czy któryś z kolegów nie zrobiłby dla mnie takiej ładowarki? Ja się kompletnie na tym nie znam, a też kupiłam Lifetaba Mediona bez ładowarki.
    tetrusik
    Poziom 11  
    magborn napisał:
    Dzień dobry, czy któryś z kolegów nie zrobiłby dla mnie takiej ładowarki? Ja się kompletnie na tym nie znam, a też kupiłam Lifetaba Mediona bez ładowarki.

Witam koleżankę.
    Praca na odległość to żadna robota.
    Na pewno masz jakiegoś kolegę lub znajomego, który wie do czego służy lutownica.
    Jak przeczyta ten post na forum to ogarnie dla Ciebie tę ładowarkę bo jest tu wszystko wyjaśnione.
    Pozdrawiam.
    magborn
    Poziom 8  
    Do tetrusik: "Na pewno masz jakiegoś kolegę lub znajomego, który wie do czego służy lutownica" właśnie, że nie mam :(. Obeszłam giełdę w Warszawie - wtyczki brak. Usłyszałam tam, że nikt nie zrobi przeróbki, bo taka przerobiona wtyczka wysadzi w powietrze ten tablet. Inny fachowiec, po przeczytaniu Waszych wypowiedzi powiedział, że to "hardcor". Jeszcze inny, że godzina jego pracy to 80 zł, więc wyjdzie mi drożej, niż kupno oryginalnej wtyczki. Ja naprawdę nie mam kogo o to poprosić :(
    maxim198
    Poziom 9  
    magborn napisał:
    Obeszłam giełdę w Warszawie - wtyczki brak. Usłyszałam tam, że nikt nie zrobi przeróbki, bo taka przerobiona wtyczka wysadzi w powietrze ten tablet. Inny fachowiec, po przeczytaniu Waszych wypowiedzi powiedział, że to "hardcor".

Witam.niemozliwe ze w Warszawie trudniej znalesc wtyczke niz w Łodzi.Dziwne bo zrobilem takiego samoroba i jeszcze mi tableta niewysadzilo.Moze ten fachowiec to zwykła du.. bez obrazy.tez miałem problem z ładowarka.Tetrusik jeszcze raz wielki dzieki.tablet smiga az miło.pozdrawiam
    magborn
    Poziom 8  
    Rozumiem, maxim198. Wtyczki, które polecacie do przeróbki są oczywiście i mogę sobie taką kupić. Miałam na myśli, że brak jest oryginalnej wtyczki. Tylko, co mi po zakupie jak nie umiem jej przerobić, a nikt nie chce się tego podjąć. Zapytałam nawet dziś informatyków u mnie w pracy, ale powiedzieli mi, że jak kupiłam g...o bez ładowarki to mam problem, albo do wydania 200 zł. Nie przerobi mi nikt, bo nikt nie chce odpowiadać za ewentualnie uszkodzenie tabletu. O, i tyle.
    mauzer5
    Poziom 9  
    DO magborn czy ktos juz Ci pomógł z tą ładowarka??
    magborn
    Poziom 8  
    Mauzer5, niestety, nikt się nie zgłosił.
    magborn
    Poziom 8  
    Koledzy, ja zapłacę za tę ładowarkę i koszty jej przeróbki. Bardzo proszę o pomoc. Tablet jest prezentem dla trójki moich dzieci, nie wiem jak im dłużej tłumaczyć, że Mikołaj zapomniał o ładowarce...
    cypis5
    Poziom 8  
    Witam
    Ja teź miałem ten problem ale oddałem tablet do serwisu i tam mi dorobili ładowarke.
    magborn
    Poziom 8  
    cypis5 Ok, gdzie jest taki serwis?
    cypis5
    Poziom 8  
    Myślę że każdy w którym naprawiają laptopy,tablety itp.
    Najlepiej jak pani pokaże tablet i zapyta.
    mauzer5
    Poziom 9  
    Panowie pomóżcie czy nie macie problemu z połączeniem z komputerem przez usb??
    bo mi sie wogóle nie chce łączyc

Dodano po 0 [sekundy]:

Panowie pomóżcie czy nie macie problemu z połączeniem z komputerem przez usb??
    bo mi sie wogóle nie chce łączyc
    RagonDav
    Poziom 9  
    Tak to wygląda po zrobieniu:
    Jaka ładowarka sieciowa -medion lifetab 9514 Jaka ładowarka sieciowa -medion lifetab 9514

Wtyczka pozyskana z chińskiej ładowarki samochodowej do Iphone (bardzo fajnie się rozbiera i ma wygodne piny do przełożenia).
    Zasilacz to klasyczny Pulsar (w tym wypadku "z górką" 3A) stosowany przy zasilaniu kamer monitoringu.
    Całość wykonał kolega (mniej mu się trzęsą ręce ;) )
    Koszty rzędu 60-70 PLN (zależy od Pulsara).

W moim modelu był Android 4.0.2 już z aktualizacją, ale dla zainteresowanych uaktualnieniem nasza seria pochodzi z Belgii i na stronach "BE" szukamy oprogramowania (również 3 typów driverów USB) Link

Problem z działaniem sklepu Play załatwiamy ustawiając zegar (np. poprzez automatyczne ustawienie czasu [menu Ustawienia -> Czas])

Kłopoty z Wifi załatwia aktualizacja.
    Proces wygląda tak:
    Zasilacz podłączony, bateria min. 60%
    1. ściągamy plik Link
    2. nagrywamy zawartość na microSD
    3. wybieramy opcję SystemUpgrade (jest pośród programów)
    4. tablet uruchomi się ponownie w trybie uaktualnienia (nie wolno przerywać, a trochę to trwa)
    5. jak "robocik" zrobi swoje cieszymy się nowym systemem.

I ostatnia "rada": jeśli urządzenie się zawiesi, nie czekamy na rozładowanie tylko szukamy dziurki obok gniazda ładowarki i szpieleczką wciskamy.
    tetrusik
    Poziom 11  
    RagonDav napisał:

Kłopoty z Wifi załatwia aktualizacja.
    Proces wygląda tak:
    Zasilacz podłączony, bateria min. 60%
    1. ściągamy plik Link
    2. nagrywamy zawartość na microSD
    3. wybieramy opcję SystemUpgrade (jest pośród programów)
    4. tablet uruchomi się ponownie w trybie uaktualnienia (nie wolno przerywać, a trochę to trwa)
    5. jak "robocik" zrobi swoje cieszymy się nowym systemem.

I ostatnia "rada": jeśli urządzenie się zawiesi, nie czekamy na rozładowanie tylko szukamy dziurki obok gniazda ładowarki i szpieleczką wciskamy.

Witam
    Pierwszy raz po odpaleniu miałem taki system Jaka ładowarka sieciowa -medion lifetab 9514
    ale cały czas tablet "krzyczał" o aktualizację, więc pobrałem poprzez 3G (A..o2) i zainstalowała się aktualizacja
    Jaka ładowarka sieciowa -medion lifetab 9514 Ale cały czas nie wykrywał żadnej sieci.

Tak jak kolego piszesz pobrałem aktualizację ze strony Mediona, ale ...

rozpoczyna instalacje prawidłowo, czyli robocik śmiga Jaka ładowarka sieciowa -medion lifetab 9514 a potem Jaka ładowarka sieciowa -medion lifetab 9514

i po kilku minutach tablet (bez żadnej aktualizacji) wraca do normalnej pracy.

Czy ktoś miał taki przypadek z aktualizacją ściągniętą ze strony Mediona ?
    RagonDav
    Poziom 9  
    Ze zdjęcia widać, że masz już zainstalowaną najnowszą dostępną wersję firmware więc jej update pewnie się nie powiedzie.
    Jeśli kłopoty z dostępem do Wifi wciąż występują i wykluczyłeś router/AP (np. na smartfonie działa poprawnie [ale uwaga na 2.4GHz/5GHz]) to są dwie opcje:
    1. odłączona antena (drucik dookoła obudowy wewnątrz tabletu)
    2. uszkodzony moduł Wifi

Może skorzystać z możliwości wymiany na inną sztukę ?
    tetrusik
    Poziom 11  
    RagonDav napisał:
    Ze zdjęcia widać, że masz już zainstalowaną najnowszą dostępną wersję firmware więc jej update pewnie się nie powiedzie.
    Jeśli kłopoty z dostępem do Wifi wciąż występują i wykluczyłeś router/AP (np. na smartfonie działa poprawnie [ale uwaga na 2.4GHz/5GHz]) to są dwie opcje:
    1. odłączona antena (drucik dookoła obudowy wewnątrz tabletu)
    2. uszkodzony moduł Wifi

Może skorzystać z możliwości wymiany na inną sztukę ?

Witam
    Mam standardowy router d-link 2,4 Ghz 802.11g.
    Laptop, telefon z wifi oraz smartfon widzą moją sieć a tablet nie.
    Może kolego podpowiesz gdzie znajduje się moduł wifi bo ja go nie mogę znaleźć, chyba że jest zintegrowany z płytą.

RagonDav
    Poziom 9  
    W miejscu, które oznaczyłeś jako "antena", na górze tabletu jest opis WWAN AUX ASSY. Układ 7x7mm, którego szukasz powinien mieć oznaczenie literką "A" ponieważ pochodzi od Atherosa. W moim przypadku AR6002XZ. Przeleć od ścieżek anteny do układu i zobacz czy nie są przerwane.
    Test 2:
    Odpal na chwile hotspot na telefonie i zobacz czy tablet go widzi. Mam przykład Acer'a, który jako jedyny na 20 urządzeń nie widzi sieci Wifi z konkretnego routera (pozostałe łączy bezboleśnie).
    tetrusik
    Poziom 11  
    Witam
    Zapewne wszyscy z tego forum kupili tablecik na tej aukcji Link
    Czy może ktoś z Was ma jakiś inny kontakt ze sprzedawcą niż ten co jest na aukcji, bo od nowego roku ze sprzedawcą nie ma kontaktu a jego konto w A.....o jest zawieszone.
    Pozdrawiam
    maxim198
    Poziom 9  
    Witam.Tetrusik osoba z portalu A....o to chyba zwykły oszust.po samych komentarzach mozna stwierdzić ze robi przekręty.ja tez zakupiłem tablet od tego gościa obawiałem sie odnośnie przesyłki bo zero odzewu ale jakos doszedł.pozatym potrzebowałem tani tablet dla córki bo poprzedni skończył na podłodze,wyswietlaczem w dół.na razie wszystko jest ok wi-fi smiga,Aero też.mam tylko uszczerbek w formie wygiętej ramki w prawym górnym rogu i rysy na wyświetlaczu.ogólnie oceniam tablet na 4 spodziewałem sie bardziej zadbanej powystawowej ekspozycji.pozdrawiam
    magborn
    Poziom 8  
    RagonDav Dzień dobry, nadal mój tablet leży bezużyteczny.... Czy można się jakoś skontaktować z Panem i poprosić o pomoc w jego uruchomieniu? Pisałam wcześniej o moich problemach z tym nieszczęsnym tabletem Pozdrawiam,
    tomaszek197636
    Poziom 8  
    magborn , jeśli w dalszym ciągu nie masz tej ładowarki to mogę ją zrobić. Cena - zwrot kosztów zakupu odpowiedniego zasilacza, wtyczki i przesyłki :wink:
    magborn
    Poziom 8  
    Tomaszek197636 bardzo dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Właśnie w piątek odebrałam oryginał zakupiony w Niemczech na e-bay. Pozdrawiam.
    cypis5
    Poziom 8  
    Czy ktoś wie czy ten tablet czyta pendrive bo mój wogule nie reaguje po pdłączeniu przez mini usb.
    tomaszek197636
    Poziom 8  
    cypis5 napisał:
    Czy ktoś wie czy ten tablet czyta pendrive bo mój wogule nie reaguje po pdłączeniu przez mini usb.

Nie, nie czyta gdyż to micro USB nie pracuje w trybie hosta. Na marginesie - właśnie nad tym pracuję ;), poprowadziłem już 5 volt z jednego miejsca na płycie i pod względem technicznym jest wszystko OK. Zostaje kwestia modyfikacji fw bo gniazdo samo z siebie jest tępe i nie umie się nauczyć że ma zasilać i odróżniać to co się do niego podpina :P
    cypis5
    Poziom 8  
    Jak połączyć ten tablet z komputerem,bo mój komputer go nie rozpoznaje.
    cypis5
    Poziom 8  
    Nie mogę się połączyć z aero2 chociaż robię tak jak podają instrukcje w internecie ale może robię coś nie tak,proszę o pomoc.