Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka beko WKD 73500 - Po wymianie blokady drzwi nie mogę zresetować programu

canoe1 18 Gru 2013 00:09 4182 4
  • #1 18 Gru 2013 00:09
    canoe1
    Poziom 2  

Witam, w mojej pralce Beko WKD 73500 poleciała blokada drzwi. Przed wymianą blokady nie zresetowałem prania, które miałem zrobić. Kupiłem nowy elektrozamek i podmieniłem. Niestety pralka zgłupiała. Po włączeniu na wyświetlaczu czasem pojawia się program prania, które miałem robić przed awarią ale nic się nie dzieje a raz pojawia się ten sam program tylko nie podaje jego czasu i też nic się nie dzieje. W obu przypadkach miga tylko strzałka Play. Reset klawiszem startu/pauzy nie działa. Po naciśnięciu 1-go i 3-go przycisku dodatkowych funkcji pojawia się komunikat E 07. Domyślam się że jest to błąd 07. Znalazłem że w beko jest to problem z hydrostatem. Wcześniej nie było żadnych objawów związanych z hydrostatem tylko problem z zamkiem w drzwiach. Posprawdzałem kabelki dochodzące do hydrostatu i są ok. Napięcia nie sprawdzałem bo nie wiem co i gdzie powinno być. Hydrostat klika po dmuchnięciu w niego a rurka dochodząca do niego jest drożna. Co powinienem sprawdzić, co pomierzyć i dlaczego nie mogę zresetować programu?
    Pozdrawiam Janek

0 4
  • Semicon
  • Pomocny post
    #2 18 Gru 2013 21:07
    h jaworski
    Specjalista AGD

Wielokrotnie w beko przy uszkodzeniu blokady uszkadza się też moduł sterujący. Podstawa nowa blokada działa dobrze czy nie.

0
  • Semicon
  • #3 18 Gru 2013 21:23
    canoe1
    Poziom 2  

Nie wiem czy nowa blokada działa bo pralka się zawiesiła i nic nie można z nią zrobić. Udało mi się jeszcze wprowadzić ją w tryb serwisowy - programator w pozycji bawełna i trzymająć start/pauze wciskam główny włącznik. Pokazała znowu E 07. Po puszczeniu start/pauza na wyświetlaczu świeci się wszystko co możliwe. Po ponownym włączeniu od nowa pokazuje program z przed naprawy najczęściej bez czasu trwania tego programu i miga strzałka Play tak jak by czekała na zadziałanie tej blokady. Czy można w jakiś inny sposób zrobić twardy reset pralki? Może można jakoś oszukać zadziałanie blokady. Co z tym błędem 07? Czy poleciało sterowanie czy mam coś zrobić z tym hydrostatem?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Gru 2013 12:23
    TONI_2003
    Moderator

To co dość chaotycznie opisujesz z konfrontuj sam po swojemu :D z tym i zacznij od programu testowego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141824-390.html#3647787
    Jednak aby ci można było pomóc (i wyeliminować uszkodzenie na płycie PCB – blokada - zaznacz gdzie przychodzą kable z niej). Jednocześnie zamieść kilka zdjęć z obu stron płytki PCB (tylko niech będą jak najlepszej jakości)...

0
  • #5 14 Mar 2016 00:52
    artek130
    Poziom 10  

Witam.

Stary temat ale ciekawy jestem jakie były dalsze losy Beko ?
    U mnie stało się to samo, efekt końcowy jest identyczny na wyświetlaczu, tylko komunikat sie wyświetla inny, 02:30. Po za tym za elektroblokadą jest uszkodzony triak. Elektroblokady niestety nie wiem jak zmierzyć i dla tego zastanawiam sie czy moduł programatora może na podstawie jej uszkodzenia wejść w obecny stan i po wymianie zamka zacznie działać poprawnie ?

0