Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter CDI - kopci i brak mocy

wradomski 18 Dec 2013 08:17 4230 3
    wradomski
    Level 2  
    Mercedes Sprinter CDI 2001rok, silnik 2,2 CDI 130KM. Problem jest taki że z rana gdy odpalam samochód strasznie kopci (łuna za samochodem jakby się palił i śmierdzi spalonym olejem), chodzi nierówno i kompletnie nie ma mocy - nawet pusty ma problem żeby podjechać pod lekką górkę czy ruszyć z miejsca. Przejadę nawet niecałe 10KM wszystko wraca do normy - nie kopci, silnik chodzi równo i idzie jak rakieta tak jak powinien chodzić, ma swoją pełną moc i nic nie śmierdzi. Zauważyłem że robi tak głownie gdy jest wilgotno lub silnik jest zimny - jak się rozgrzeje lub jest gorąca pogoda to już jest ok, sprawdzałem na komputerze nie wykrywa żadnego błędu. Turbina chodzi w porządku także to napewno nie jest jej wina, gdzie szukać przyczyny?
    PeCet99
    Level 10  
    Jakim to "komputerem" sprawdzałeś że nie wykrywa żadnego błędu ? Musisz pojechać do kogoś kto ma StarDiagnozkę lub ewentualnie do ASO i zrobić pełną diagnostykę szczególnie na zimnym silniku.
    wradomski
    Level 2  
    Viaken, nie mam pojęcia już gdzie szukać przyczyny, czy może gdzieś zwarcie w instalacji, czy wtryski, jest mnóstwo opcji teoretycznie
    PeCet99
    Level 10  
    Dokładnie tak jak mówisz jest mnóstwo opcji teoretycznie. A jedynym rozwiązaniem dla Ciebie jest zdjagnozowanie usterki przez StarDiagnosis (StarDiagnosis lub po naszemu StarDiagnoza to jedyny "komputer" który potrafi zdiagnozować i naprawić mercedesa :) no albo jeszcze ASO ale tam Cię drogo skasują. Przyjedź do mnie to podłączymy i zrobimy :) Viakenem i innymi uniwersalkami nie zrobisz nic.