Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony VAIO SVE1713Y1EB - Podział na partycje a przywracanie systemu

18 Gru 2013 08:31 3081 4
  • Poziom 10  
    Laptop Sony VAIO SVE1713Y1EB. Windows 8.1. Dysk fabrycznie ma jedną partycję C (poza tym ukryte partycje do odzyskania systemu). Partycję C podzieliłem na pół, żeby mieć partycję D na swoje dane.

Pytania:

Czy w razie awarii systemu (nie daje się uruchomić) jest możliwość zachowania danych na partycji D, czy może jednak narzędzie do odzyskiwania "VAIO Care Rescue Mode" zlikwiduje mi mój podział partycji i wszystkie moje dane z partycji D szlag trafi?

Czy w przypadku awarii jest możliwość sformatowania tylko partycji C (dla przygotowania czystego dysku do instalacji systemu), bez naruszenia moich danych na partycji D?

Na czym polega odświeżanie systemu z zachowaniem moich plików? Co się stanie z moimi plikami umieszczonymi na pulpicie, ustawieniami programów (folder "Dane aplikacji"), z folderem "Moje dokumenty", które są przecież na partycji systemowej?

Proszę o poradę, bo nie chciałbym być mądry dopiero po szkodzie ;)

Pozdrawiam.
    Marogo
  • Spec od komputerów
    Zrób kopię windowsa zewnętrznym programem i nie będziesz miał problemu z przywróceniem tylko partycji systemowej w razie awarii. Recovery zostaw na wypadek sprzedaży laptopa bo przywróci system do stanu fabrycznego jak po zakupie. Fabryczne recovery jest zawodne i zawsze lepiej jest stosować zewnętrzny program do robienia obrazów partycji. Polecam fsarchiver.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam. Ja bym proponował zrobić według tego opisu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9831646&highlight=#9831646

gość kilka lat temu się uporał z laptopem Hp, we wszystkich laptopach z opcja recorvery jest podobnie, różnice są tylko w szczegółach (danych programach inne nazwy, inne lokalizacje, inne przyciski do uruchamiania) na twoim miejscu wziąłbym się za swój sposób polegał bym na tym opisie, ja mam Hp i zrobiłem według postu (zrozumiałem) i korzystam z kilku partycji a system tworze w parę chwil (oryginalny obraz z dysku) następnie opisz swój patent do sony. Zapewniam cie ze jest to wykonalne, ja np nie chciałem się bawić w nic zewnętrznego, zależało mi na fabrycznym obrazie i zawartości i by działało to prosto jak ze sklepu.
    Powodzenia
  • Spec od komputerów
    ConradTester napisał:
    Witam. Ja bym proponował zrobić według tego opisu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9831646&highlight=#9831646

gość kilka lat temu się uporał z laptopem Hp, we wszystkich laptopach z opcja recorvery jest podobnie, różnice są tylko w szczegółach (danych programach inne nazwy, inne lokalizacje, inne przyciski do uruchamiania) na twoim miejscu wziąłbym się za swój sposób polegał bym na tym opisie, ja mam Hp i zrobiłem według postu (zrozumiałem) i korzystam z kilku partycji a system tworze w parę chwil (oryginalny obraz z dysku) następnie opisz swój patent do sony. Zapewniam cie ze jest to wykonalne, ja np nie chciałem się bawić w nic zewnętrznego, zależało mi na fabrycznym obrazie i zawartości i by działało to prosto jak ze sklepu.
    Powodzenia

Próbowałeś tego na win 8.1 i tablicy GPT ?
    Jeżeli nie to sobie odpuść takie rady i pisz tylko o tym co sam robiłeś. Możesz tylko szkody narobić "poradami" tego typu.
    To co podałem nie wymaga przepinania dysku itp. Potrzebna jest jedna live CD lub bootowalny pen i trwa ok pół godziny tworzenie obrazu i ok 10 minut przywrócenie systemu bez naruszenia partycji z danymi.
    Nie ma sensu ingerować w recovery bo fabryczny układ partycji i recovery jest potrzebny przy sprzedaży laptopa.
    Pozdrawiam.
    Oczywiście można zrobić kopię recovery i GPT i w razie potrzeby wymiany dysku przywrócić wszystko na nowy dysk.
  • Poziom 10  
    EDYCJA:

Sorki nie zauważyłem ze chodzi o inny system (Windows 8)