Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie plazmy 130V z szafą sterującą robota

karlcloos1 18 Dec 2013 08:55 786 0
    karlcloos1
    Level 1  
    Witam,
    Zwracam się z prośbą o małą pomoc w wykonaniu komunikacji pomiędzy plazmą 130 V, a szafą sterowniczą robota spawalniczego poprzez interfejs rs 422, umieszczony na PCB plazmy. Łuk plazmy ma być włączany poprzez wyjście sterownika szafy. Pierwszą rzeczą jaką chciałbym się dowiedzieć (jeśli można) jest to czy konfiguracja od strony wejść rs-422 (tzn. wszystko na lewo od przerywanej linii przy RS-422) jest poprawne ponieważ nie widziałem nigdy schematu. Jeżeli tak to, czy aby uzyskać prąd wejściowy 7,2 mA na 34 PIN IN, będzie konieczny rezystor Rx, czy rezystancja wejściowa R1 interfejsu jest wystarczająco duża przy założeniu że podana przeze mnie konfiguracja wejścia jest w ogóle poprawna (jak pokazałem na rys. prąd wyjściowy z PLC wynosi 500mA max.). Ostatnie już pytanie to czy konieczna będzie izolacja galwaniczna (przekaźnik) szafy od plazmy jeżeli wyjscie od plc jak i wejscie od rs jest optoizolowane. Jeśli tak to jakby wyglądał schemat bo na żadnym PIN'ie rs nie ma napięcia 24 V.
    Dzięki za każdą odpowiedź
    Pozdrawiam

Połączenie plazmy 130V z szafą sterującą robota
pcbway logo