Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic VieraLink - Połączenie HDMI z inymi urządzeniami

artura2 18 Gru 2013 09:59 1548 4
  • #1 18 Gru 2013 09:59
    artura2
    Poziom 10  

Mam problem z HDMI CEC w Panasonic'u. Posiadam Plazmę Panasonica 42g30e Wcześniej mogłem przez Panasa sterować Samsungiem BD-ES 5000, po podpięciu PS3 mogę sterować PS3 a Samsungiem (przez to samo HDMI po zamianie) już nie.Nawet przy wpiętym samym Samsungu nie można nim już sterować. Jak zresetować VieraLink?? Wł/wył TV nic nie pomaga. Po kliknięciu w opcje w TV VieraLink miałem do wyboru odtwarzacz 1 i 2 przez chwilę (załączone obydwa urządzenia), teraz za każdym razem przerzuca na PS3 (obraz) i wł system/wył kontroler (menu w PS3). Jak można to zrobić aby dwa działały razem??

0 4
  • #2 19 Gru 2013 10:19
    artura2
    Poziom 10  

Panowie nie ten dział ??? czy może za ciężkie pytanie?? Czytałem forum i nie znalazłem podobnego tematu. Tu nie chodzi o wizję tylko o protokół komunikacji miedzy urządzeniami (HDM-CEC).

0
  • #3 19 Gru 2013 15:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Moim zdaniem, przede wszystkim, powinieneś mieć obydwa urządzenia podłączone cały czas do telewizora. Jeżeli telewizor ma tylko jedno wejście HDMI, to przełączanie wte i wewte różnych urządzeń w to samo gniazdo powoduje, że synchronizacja sterowania się "biesi". To nie jest to samo jak gniazdo USB w komputerze.

artura2 napisał:
    Jak zresetować VieraLink??

Spróbuj przywrócenia do ustawień fabrycznych. Minusem jest to, że będziesz musiał w takim przypadku programować telewizor na nowo.

Powodzenia :)

Edit:

Przejrzałem instrukcję tego telewizora - powinien on mieć 4 gniazda HDMI.
    Także sugerowałbym takie rozwiazanie:
    1 - przywrócić Tv do ustawień fabrycznych
    2 - podłączyć BD do gniazda 1
    3 - podłączyć PS3 do gniazda 2
    4 - włączyć VieraLink i zsynchronizować te urządzenia z tym systemem.

I tak zostawić. Nie podłączać i odłączać non-stop.

0
  • #4 19 Gru 2013 19:43
    artura2
    Poziom 10  

Na pomysł resetu TV wpadłem :) ale nie chciałem bo trzeba cały tv na nowo programować (jak piszesz)...wiadomo chwila ale myślałem że można zresetować tylko połączenia VieraLink. Na HDMI 1 mam Arive (NC+), HDMI 2 właśnie Samsunga , HDMI 3 Asusa O!Playa, HDMI 4 PS3. Nie zmieniałem Samsunga miejscami (zmieniłem jednak kabel HDMI). Być może wersja kabla to 1.3b a w Ps3 na pewno jest 1.4, raczej nie ma to nic do tematu (bo w obydwu wersjach jest przesyłane sterowanie HDMI CEC) ale kupię i zamienię jeszcze kabel (na tych co mam brakuje 50 cm). Jakby ktoś miał jeszcze pomysł bez resetu TV to bym był wdzięczny.

0
  • #5 23 Gru 2013 21:08
    artura2
    Poziom 10  

Witam. Jednak wymiana na kabel w wersji 1.4 odniosła skutek...i wszystko działa jak należy...nie rozwiązało to jednak resetu samego Viera Link.....

0