Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH 1045 - TWAIN: Polish operating system do not support this program

18 Gru 2013 11:00 2682 5
  • Poziom 9  
    Zetknąłem się z informacją:

Polish operating system do not support this program

przy próbie instalowania sterownika TWAIN do RICOH 1045

Temat ten był poruszany na elektrodzie kilka razy, ale zawsze kończył się w stylu:
    "ooo - działa" i zero informacji co tak naprawdę trzeba zrobić. ( np. tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6294290#6294290)

Sterownik ściągałem z ich strony (z19232en), polskiej lokalizacji tam nie ma, zresztą ten sam plik jest do każdej wersji Windows.

Może ktoś pomóc jak zainstalować sterownik TWAIN do tej kserokopiarki? Może gdzieś są płyty instalacyjne? Jest może odpowiednik TWAINa pod UBUNTU?

Dzięki!
  • Poziom 9  
    Odświeżam temat, bo siedzę w tej chwili nad skanerem, TWAIN pokazuje komunikat
    "12320 Nie można znaleźć skanera. Sprawdź, czy skaner jest włączony"

TWAIN ERROR - Can't connect to device or twain not installed

Oczywiście zero firewalli, drukarka widoczna, skaner na kserokopiarce działa, porty odblokowane, ta sama podsieć (10.0.1.0)

Softy poinstalowane oprócz scan routera, bo to trzeba jakoś tam konfigurować, poza tym ja chcę używać TWAINa.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Acha, jeszcze dodaję, że ręcznie umieszczony adres IP kserokopiarki w pliku scnhosts.

----
    Wydzielono z tematu: Ricoh Aficio 1045 - drukuje w sieci ale nie skanuje ???
    przez rys57 dnia 19.12.2013 11:46
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Zaznacz język polski w kryteriach wyboru pobierania ze strony Ricoh-a :) Jeżeli pobierzesz w wersji angielskiej jak jest domyślnie to sterownik jest niekompatybilny z Windowsem w wersji polskiej.

C.
  • Poziom 9  
    Oczywiście. Myślę, że po mojej stronie jest wszystko OK, ale coś nawala z softem na kartach pamięci (tych co się wtyka - są dwie - do płyty głównej).

Okazuje się bowiem, że raz można uzyskać dostęp do skanera przez ekran dotykowy, raz nie. Jak ogarnę temat to dam znać co to było.

Ma ktoś konfigurację krok po kroku co trzeba zrobić do instalacji ScanRoute?

----
    Wydzielono z tematu: Ricoh Aficio 1045 - drukuje w sieci ale nie skanuje ???
    przez rys57 dnia 19.12.2013 11:46
  • Poziom 9  
    Dzięki!

To było to, piszę, żeby ta odpowiedź gdzieś tutaj na forum została dla takich gap jak ja.

Działa wszystko, skaner, drukarka, serwer dokumentów i fax. Teraz jeszcze kombinuję z instalacją ScanRoute, może znajdę instrukcję krok po kroku jak serwer uruchomić.