Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik pokojowy do CO o wielu temperaturach dobowych i temperaturą na żądanie

Krokus22 18 Dec 2013 14:05 1482 3
 • #1
  Krokus22
  Level 19  
  Witam,

  szukam porady u osób bardziej zorientowanych. Rozglądam się za sterownikiem, który w ciągu doby pozwoli mi chwilowo (na godzinę-dwie) zwiększyć temperaturę z dziennej (21) na zwiększoną (22-23), a w nocy aby mógł przejść na spoczynkową nocną 19. Ponadto chciałbym, jak to jest w sterowniku firmy Wandich, ustawić temperaturę na żądanie ale z określeniem czasu tej temperatury. Okazuje się, że o ile różne temperatury dobowe nie są srogim wymaganiem, o tyle połączenie ich z wymuszeniem temperatury na określony czas, po którym automatycznie przełączy się w normalny program jest już wyzwaniem.

  Czy ktoś zna takie rozwiązania na rynku? Można się pokusić o budowę własnego, ale przecież wybór produktów z tego segmentu jest bardzo bogaty. Dodam tylko że potrzebuję sterownika ze stykiem bezpotencjałowym do kotła gazowego.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam,
  Łukasz
 • Helpful post
  #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Witam. Przecież każdy dostępny na rynku sterownik tygodniowy (delta dore, salus, auraton...) ma możliwość ustawienia programu według swoich potrzeb. No chyba że chodzi o to by nie programować a manualnie ustawić wyższą temperaturę po czym gdy czas nastawiony minie sterownik wraca do trybu automatu, taką funkcję ma delta dore tybox 117.
 • #3
  Krokus22
  Level 19  
  Przejrzałem instrukcję do sterownika delta dore tybox 117 i widzę podobną zależność. Dysponuje się dwoma temperaturami (komfort i spoczynkowa) + auto. A ja szukam takiego który ma więcej temperatur (co najmniej 3: 19,21 i 22) oraz tryb ręczny z góry zdefiniowanym czasem po którym przełączy się na automat.

  Dziwi mnie, że tak ciężko taki sterownik znaleźć, nie mniej jednak dziękuję za nakierowanie.

  Pozdrawiam
 • #4
  bartekkk85
  Level 10  
  Witam. mam pytanie. Czy termostat pokojowy euroster 2006 bedzie wspołpracował ze sterownikiem ELECTRONICS logic Sp-18L??