Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LK330 + Phillips LX3700D - jak podłączyć kino domowe do tv?

yasio2pl 18 Gru 2013 14:08 1323 2
  • #1 18 Gru 2013 14:08
    yasio2pl
    Poziom 2  

Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem. Szukałem na forum odpowiedzi w podobnych postach, jednak nic nie znalazłem. Otóż chciałbym podłączyć leciwe kino domowe phillipsa do telewizora, ale niestety nie wiem jak. Póki co jest podłączone do dekodera N poprzez chinche, a dekoder do TV poprzez kabel HDMI - wszystko działa jak należy. Jednak chciałbym podłączyć kino centralnie do TV - aby móc oglądać filmy z pendrajwa lub też grać na konsoli i żeby był dźwięk przestrzenny. Próbowałem chinchami, jednak nie przynosi to rezultatu, jedyne co udało mi się uzyskać to dźwięk w trybie TV/AV na kinie domowym, ale tylko z anteny podłączonej do telewizora. Tryb AUX w kinie wtedy nie działa. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc?
    Będe bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 18 Gru 2013 14:53
    Polon_us
    Poziom 41  

Aby mieć dźwięk przestrzenny to tylko połączenie cyfrowe spełni te wymagania.

Z tego co widzę w instrukcjach tego sprzętu - TV i KD :

Telewizor ma wyjście cyfrowe optyczne, a kino domowe ma wejście cyfrowe typu coaxial.
    Co oznacza, zę musisz zastosować adapter optyczny sygnał na coaxial.

LG LK330 + Phillips LX3700D - jak podłączyć kino domowe do tv?

Możesz to znaleźć w tym np. w tym sklepie -> Link lub na popularnym portalu.

Dodatkowo, będziesz potrzebował kabel optyczny Toslink i kabel CINCH (RCA) dobrej jakości.

Pamiętaj, adapter Optical IN - Coaxial Out. Podkreślam to, bo na rynku są adaptery działające w drugą stronę i łatwo się pomylić przy kupowaniu.

0
  • #3 18 Gru 2013 15:37
    yasio2pl
    Poziom 2  

OK, obawiałem się że to będzie jedyna opcja, bo taki konwerter trochę kosztuje :) W każdym razie jestem wdzięczny za szybką i fachową odpowiedź :) dziękuję i pozdrawiam!

0