Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Arriston LL42 - kod błędu: LED świeci 4 i 6 dioda

elJaRoo 18 Dec 2013 18:13 3198 3
 • #1
  elJaRoo
  Level 9  
  Witam
  Czy ktokolwiek wie jaki jest kod błędu jeśli świeci 4 i 6 dioda. Problem występuje przy każdym programie, moment występowania jest nieregularny. Czasem nawet program przejdzie do końca. Dodam że zmywarka to Ariston LL42. Oczywiście jestem wdzięczny za każdą informacje.

  Pozdrawiam Jarek
 • #2
  densflor
  Level 11  
  Witam

  Czy coś Ci się udało dowiedzieć? , może nawet naprawić ? Mam ten sam kod błędu w ll43
  pozdrawiam
  danz
 • #3
  elJaRoo
  Level 9  
  Niestety niewiele. Znalazłem opisy kodów błędów (w załączeniu)

  Zakładam ze opis kod dotyczy "rodziny zmywarek" tzn opis błędów dla LL64&65 dotyczy również mojej zmywarki. Zgodnie z tym problem dotyczy grzałki, jednak zmywarka grzeje wodę. Problem zaczyna się przy płukaniu, czasem suszeniu.

  Ostatnio rozebrałem zmywarka, przeczyściłem styki i teraz zamiast kody 4&6 świeci mi tylko ostatnia dioda, co oznacza problem z czujnikiem NTC, nie wy pozycjonowanie zmywarki (???) albo błąd płyty głównej.

  W moim przypadku wymiana płyty głównej to okolu 350zl, wiec najpierw poszukam i wymienię czujnik NTC z nadzieja ze to właśnie on powoduje problem. Bedze relacjonował naprawdę zmywarki.
  Pzdr Jarek
 • #4
  densflor
  Level 11  
  Witam

  U mnie naprawione. Wymontowałem pompę myjącą i wyregulowałem dokręcenie wirnika pompy do wałka silnika. Wirnik się zacinał i to generowało błąd 4 i 6.
  pozdrawiam
  danz.