Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

witam mam kłopot ze wzmacniaczem NAD 3020e

ksiennicki 18 Gru 2013 20:31 1065 4
  • #1 18 Gru 2013 20:31
    ksiennicki
    Poziom 6  

witam dziś otrzymałem wzmacniacz NAD 3020e i on ma podziałkę na 4 i 8 Ω (pokazane na zdjęciu) i podłączyłem pod niego małe kolumny od kina domowego mają po 60w i 6Ω ale po podłączeniu trzeszczały i stwierdziłem ze są za małe to podłączyłem większe duże głośniki technicsa 70w 6Ω i to samo na dwóch kanałach 4 i 6Ω czy muszę kupić do niego kolumny po 4 albo 8Ω? z góry dziękuję witam mam kłopot ze wzmacniaczem NAD 3020e witam mam kłopot ze wzmacniaczem NAD 3020e witam mam kłopot ze wzmacniaczem NAD 3020e witam mam kłopot ze wzmacniaczem NAD 3020e witam mam kłopot ze wzmacniaczem NAD 3020e witam mam kłopot ze wzmacniaczem NAD 3020e

0 4
  • #2 18 Gru 2013 21:22
    elektronik89
    Poziom 15  

Trzeszczały tylko przy największym poziomie wzmocnienia czy cały czas? Jakie dałeś ustawienie impedancji? Dla 6-ohm kolumn powinieneś ustawić 4ohm. Soft-clipping włączony czy wyłączony podczas trzeszczenia?

Wydaje mi się, ze po prostu przesterowujesz ten wzmacniacz, trzeba pamiętać, ze ma on dość niską moc 2*20W (8ohm)

0
  • #3 18 Gru 2013 21:28
    ksiennicki
    Poziom 6  

próbowałem na 4 i na 8-ohm i było to samo ale czy możliwe jest to że to była wina innej impedancji ? ponieważ na tym wzmacniaczu ludzie podłączają 100w i jest ok w sklepie akustycznym też mi o takiej mocy kolumny powiedzieli że była by odpowiednia ale o impedancji nic mi nie powiedzieli

0
  • #4 18 Gru 2013 21:40
    elektronik89
    Poziom 15  

jeżeli wzmacniacz ma możliwość pracy z impedancją 4 ohm, to będzie pracował poprawnie również z wyższą, więc nie sądzę, żeby to była wina impedancji. Kolumny możesz podłączyć o mocy i 10kW, ale wzmacniacz odda tylko tyle ile może, czyli około 25W (w poprzednim poście podałem złą wartość). Nie powiedziałeś, czy trzeszczenie występowało tylko przy maksymalnej (lub po prostu dużej) głośności, czy nawet przy cichym graniu. Występuje również na słuchawkach? Jak z tym soft clippingiem?

0
  • #5 18 Gru 2013 22:34
    ksiennicki
    Poziom 6  

na słuchawkach nie patrzyłem bo wejście na dużego jacka jest i z soft clippingiem też

Dodano po 8 [minuty]:

wzmacniacz nie jest przepalony bo bezpieczniki są całe

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.nrpavs.co.nz/NAD3020e.htm

Dodano po 33 [minuty]:

przed chwilą rozkręciłem głośniki komputerowe 4-ohm 3w i było to samo może jakiś tranzystor się przepalił

0