Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router LTE Huawei b593 - instalacja drukarki.

Nikifor67 01 Lut 2015 16:56 30675 52
    vviking
    Poziom 10  
    Dysku 120GB system nie pozwala mi sformatowac do FAT32. Pozostaje exFAT lub NTFS. Szkoda. Jest jakaś deska ratunku w tym przypadku?
  • flexghzflexghz
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    Dysku NTFS router nie widzi , spróbuj w exFAT.
    vviking
    Poziom 10  
    niestety - próba zakończona niepowodzeniem. Ruter nie odnajduje dysku sformatowanego do exFAT :/
    Może inaczej - czy istnieje soft, który zwiększa funkcjonalność tego rutera? Wszak mamy XXI w., technologia poszła do przodu, nie rozumiem dlaczego ruter stworzony do obsługi nowej technologii, do LTE, obsluguje tylko dyski z poprzedniej epoki, ograniczając się tylko do FAT??
    matek451
    Pytanie do producenta. Routery ze swoimi USB i podłączonym dyskiem to słabe rozwiązanie jeśli chodzi o streaming dużych plików z wysokim bitrate. Do tego celu stosuje się serwery plików NAS połączone po LAN do routera. B-593s-22 to router przeznaczony do LTE i sieci WiFi. USB pozwala odtwarzać mniejsze pliki do 4GB -FAT32.
    vviking
    Poziom 10  
    dzięki za podpowiedź - słyszałem o serwerach NAS, ale nie dłubałem w temacie. Czuję, że nadchodzi pora zapoznania się..

Inne pytanie dotyczące tego rutara ( w sumie nie tylko tego). W mojej lokalizacji mam b. dobry zasięg LTE, up-down ~38Mbps na antenkach dołączonych w zestawie. Chciałem złapać zasięg na tym ruterze (lub innym) w lokalizacji, gdzie nie ma zasięgu LTE, odległość do najbliższego BTSa to ok 7km w linii prostej, stosując antenę zewnętrzną, kierunkową Pomysł ogólnie logicznie wydaje się być dobry, pytanie czy to w ogóle możliwe do wykonania i czy w ogóle może to zadziałać, choćby osiągając predkość ~10Mbps???
    matek451
    Jeśli do BTS-a LTE1800 masz około 7 km i teren jest sprzyjający to korzystanie z LTE1800 na antenie Dual LTE 1800MHz o zysku 15dBi jest możliwe. Jakie osiągniesz prędkości zależy nie tylko od zasięgu. Pokażą testy. Zależy też od operatora, obciążeniu BTS-a i dosyłu do niego.
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Witam.
    W jaki sposób wgrać do tego routera nowe firmware, za chiny nie mogę ani tak ani siak...
    Daje Ekran główny/Aktualizacja i non stop checking for updates.
    Nie mam możliwości wskazania pliku do wgrania.

W ogóle tylko 2 kreski zasiegu LTE a gdy miałem w tym samym miejscu router D-Link DWR-116 4-5 kresek LTE ?? możliwe że huawej nie ma antenek i dlatego taka strata ?
  • flexghzflexghz
    matek451
    Po pierwsze to na D-Linku DWR-116 nie miałeś żadnego zasięgu bo to router obsługujący modemy LTE/3G po USB i to one zapewniają zasięg. Jaki modem pracował w DWR-116? Po drugie B-593 posiada wbudowany modem LTE/3G i co chcesz osiągnąć poprzez zmianę FW? Najwyżej ze swoja wiedza go uszkodzisz. Do poprawy zasięgu służą zew. anteny na wybrane pasmo. W przypadku LTE jest to antena kierunkowa DUAL LTE na 1800MHz ustawiona na konkretny BTS LTE1800 twojego operatora.
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Nie wiem jaki był to modem w D-linku bo nie pamiętam ale zasięg był 4-5 kresek i chodziło to o 100% lepiej.

Poprzez zmianę FW chce osiągnąć stabilność i być może w jakimś stopniu zasięg bo wiem że istnieje taka bardzo prawdopodobna możliwość.
    Na chwile obecną chce zastosować taki sprzęt który będzie u mnie działał na tyle dobrze że będe zadowolony bez żadnych dodatkowych anten, a wiem że mam taką opcję. Mieszkam 500m od BTS którego widze z okna więc proszę nie pisz bzdur że uszkodze router zmiana FW.

Jakby nie bylo na D-Link było 60/50Mbp/s
    a na Huawei jest 10/15Mbp/s i brak możliwości zmiany FW
    matek451
    Widzę, ze na internecie mobilnym i sprzęcie go obsługującym znasz się lepiej ode mnie. Zapewniam cię, że zmiana FW nie ma nic wspólnego z poprawą zasięgu LTE na modemie, który jest wbudowany w B-593. Zasięgu LTE nie mierzy się w kreskach tylko w dBm, kreski to interesują panienki na testach ciążowych. Nie zmierzyłeś poziomu sygnału na modemie , nawet nie wiesz jaki to był modem. Podobnie nie znasz poziomu sygnału na B-593 . Aby porównywać trzeba znać w obu przypadkach poziom sygnału w dBm, tylko takie porównanie jest miarodajne. Do tego służą zakładki diagnostyka a nie kreski. Internet w Plusie często na testach chodzi szybko, po tygodniu i podpisaniu umowy gorzej. Zresztą w mobilnym nikt nie daje gwarancji szybkości, obciążenie BTS-a zmienia się w czasie. Na dodatek Plus może stosować ograniczenia prędkości. Jaki BTS masz 500m od siebie i skąd wiesz , że działa?
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Tak na proste rozumowanie to wnioskuję że kreski jednak mają jakieś znaczenie bo jak pisałem na 2 kreskach 10Mbp/s na 3 kreskach ponad 20Mbp/s wieć o coś tutaj jednak chodzi z tymi kreskami.

BTS jest Play (bodajże dzierżawiony z Plusa) ale niedaleko też jest Plusa, skąd wiem że działa :)?? domyślam się chyba na darmo tam nie stoi :)

Nadolice Wielki lub Czernica miejscowości koło wrocławia sprawdź.

RSSI -75
    RSRP -103
    RSRQ -8

Ewentualnie co zrobić by poprawić osiągi, a bardziej stabilność. Sprzęt na testach nie minęło 14 dni na zwrot, a wziąłem z CP bo smart dom internet kosztuje mnie 35zł.
    matek451
    Jeśli to CP to zasięg zapewnia sieć LTE1800Mobylandu. Ani w Nadolicach ani w Czernicy nie ma działającego BTS-a LTE1800Mobylandu. I tu nie ma co się domyślać czy działają bo po to stoją. W Nadolicach , Rzeczna 17 działa BTS UMTS2100Plusa i UMTS900 Aero2. Brak pozwolenia na LTE1800Mobylandu. W Nadolicach przy Miedzianej 7 stoi BTS Play z LTE1800, UMTS2100 i UMTS900. W Czernicy pozwolenie na LTE1800Mobylandu ale nie działa. Najbliższe działające BTS-y LTE1800 Mobylandu w Chrząstawie Wielkiej, Młyńska 9., oraz Wrocław ul. Strachocińska 170. Poziom sygnału na B-593s-22 średni, stabilne działanie na LTE zapewnia sygnał powyżej -70dBm. Co do kresek to ich liczba na routerze przy tym samym poziomie sygnału może być różna na modemie i B593. Miarodajny i porównywalny jest poziom parametrów, które podałeś na B-593. Na modemie może to odpowiadać 3-4 kreskom. Znasz lokalizację BTS-ów , z których korzystasz na LTE w CP. Jak daleko masz do nich? Internet Power LTE z Plusa/CP to lipa, nawet za 35 zł. Ja zrezygnowałem z niego mimo, że na przedłużenie oferowali mi za 30 zł z B593s-22. Nikt o zdrowych zmysłach nie weźmie internetu o takim regulaminie jaki ma Power LTE w Plusie/CP.
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Hmm.. szczerze myślałem że inaczej to troszkę działa...
    Ok do nadajnika w Chrząstawie Wielkiej w lini prostej mam 4.22km. Linia prosta wiedzie przez las i przez domy sąsiadów :) (foto w załączniku). Do Wrocławia to już dalej ponad 10KM wyjdzie.

Czyli moje LTE nie bierze sygnału z Nadolic z nadajnika LTE play, tylko zawsze będzie szukał Mobylandu plusa ? w tym przypadku Chrząstawa Wielka, Czernica jak włączą LTE i Wrocław Strachocimska 170 ?

Powiedz proszę w jaki sposób mogę sprawdzić z jakim nadajnikiem łączy się moje urządzenie.
    Z tego co wynika to lepiej wziąć PLAY skoro nadajnik jest około 1,5km ode mnie i nie ma na przeszkodzie lasu oraz wysokich domów, no i ponoś lepsze warunki umowy ?
    matek451
    BTS-y LTE sa niepotwierdzone, najbliższe LTE1800Mobylandu to Chrzastawa W. i Jelcz Laskowice, łączysz się z którymś z nich. W Play BTS LTE1800 jest w Nadolicach, antena może być niepotrzebna. Nielimitowany internet na 3G i LTE w abonamencie lub na kartę oraz na taryfach głosowych na LTE.
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Czyli nie ma możliwości że moje urządzenie łączy sie z nadajnikiem w nadolicach ??

Jaki rozwiązanie mi proponujesz ? zrezygnować z CP za 35zł i przejść do Play za 70zł czy też zostawić sobie neostrade 10MBp/s z możliwością podniesienia do 20MB za 90zł.
    matek451
    Wybór należy do ciebie. Na pewno nie zamieniłbym Neostrady na Power LTE z CP/Plusa. Przetestowałbym Play, ewentualnie brałbym ofertę głosową z LTE lub RBM z darmowym internetem LTE bez limitu. W Play nie bierze się oferty ze sprzętem. Jest 2-3 razy droższy niż zakup na wolnym rynku. Bierze się tylko SIM. W taryfach głosowych nielimitowany LTE jest za 20 zł. Obecni abonenci mają jeszcze tańsze opcje. Jak Neostrada chodzi dobrze a jest opcja 20Mb/s to warto się nad nią zastanowić.
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Yhy rozumiem. Na jakim urządzeniu jest dobrze z play testowac ich usługi lub później jaki router wybrać we własnym zakresie.
    marcin21071986
    Poziom 2  
    Witam wszyscy podajecie skąd brać softy i jakie, ale w googlach nie ma ani jednej zmianki jak wgrać taki soft do takiego rutera np. B593s-22.

jeśli ktoś zna sposób to prosze o pomoc.
    gigi1981
    Poziom 10  
    siemka mam problem
    wrzucilem V200R001B180D35SP01C748 i router chodzi na Speedport LTE Ⅱ telekom. plus tego ze drukarka jest ale router jest w plusie i nie laczy sie z plusem :( wrzystko na stronie jest zielone oprocz LTE :( diconnect :(
    jaki soft wrzucic zeby wrocilo do ori...

b593s-22
    maniek19051
    Poziom 13  
    Witam, podepnę się do tematu jak jest z tymi portami czy któryś LAN pełni funkję portu WAN?
    emkg
    Poziom 10  
    witam, poszukuję pomocy w zakresie :
    sprzęt : ruter LTE H b593s 12 ver B, soft V200R001B180D25SP17C55 (t-mobile)
    drukarka OKI 2520 MFP
    system : win 7
    problem : zgodnie z instruktażem z filmu udostępniłem drukarkę - jest widoczna w zasobach usb rutera.
    Po zalogowanie się do zasobów rutera jest widoczna i daje się zainstalować na komputerze.
    Niestety próba pierwszego jej użycia wywala sieć w kosmos - ruter (sieć, internet) jest niedostępny, drukarka nie drukuje.
    Wystarczy wyłączyć/włączyć ruter i sieć działa - ale bez drukarki...

Czy ktoś miał z takim zjawiskiem do czynienia ?
    zbylan1
    Poziom 7  
    Witam
    Czy komuś udało się wreszcie zainstalować drukarkę na:
    Huawei B593s-22
    Ver.B
    soft (oryginalny Plusa): V200R001B180D20SP05C69
    :?:
    Pozdrawiam

P.S. dodam, że w opisie ustawień serwera Samba konfiguracji routera czytamy cyt.: "Ten router udostępnia funkcję serwera Samba. Dzięki temu komputer może za pośrednictwem serwera Samba uzyskać dostęp do urządzenia pamięci masowej USB lub drukarki USB podłączonej do routera. Aby skonfigurować konto Samba, przejdź do strony „Ustawienia użytkownika”."
    Vernedel
    Poziom 10  
    Miałem wcześniej identyczny soft i niestety na nim nie działają drukarki, a jedynie dyski USB i to tylko w systemie plików FAT32.