Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IR 3180 Ci - gniecie/faluje pierwszą kartkę w utrwalaniu

sebagut 19 Gru 2013 08:51 1038 1
  • #1 19 Gru 2013 08:51
    sebagut
    Poziom 17  

Witam, kopiarka Canon IR 3180 Ci ale dotyczy to również Canon IR 3100 Cn ( to samo) zawsze pierwszą kartkę lub po dłuższej przerwie między drukowaniem zatrzymuje zaraz za utrwalaniem. Kartka wyjdzie z fusera ale zaraz potem faluje( nie robi harmonijki-to nie problem odrywaczy) i zatrzymuje się zaraz za uchylną klapką koloru żółtego fusera. Mam ten problem w tej chwili w dwóch maszynach, jedna z nich ma nowe wałki grzejne- więc to odpada. Zastanawiam się czy to nie rolki w żółtej klapce fusera nie kleją papieru, tyle że maszyny mają małe przebiegi ok. 70 tys. a w jednej te rolki sa jak nowe. wiem że rolki te potrafią się lasować i rozpuszczać, szczególnie ta środkowa. Papier też nie jest wilgotny w obu przypadkach w pomieszczeniach jest aż za gorąco. Zawsze tak robi przy pierwszej kopii/wydruku, następne kartki wychodzą idealnie.Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

0 1
  • #2 25 Lut 2014 20:30
    KoGut
    Poziom 11  

Miałem ten sam problem z iR2270. Prawdopodobnie nie ciągną rolki na wyjściu papieru (w 2270 na wspólnej ośce, koloru szarego, średnicy ok 1cm). Przeczyść bardzo dokładnie. Jeśli pomoże choćby na 1 kartkę to znaczy, że to to. Jeśli masz finisher to możesz na początek przekierować wydruki na inne wyjście.

0