Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przebudowa Scherzo 120 na 2 drogi

DDN 19 Gru 2013 09:53 966 7
  • #1 19 Gru 2013 09:53
    DDN
    Poziom 31  

Zakładam ten temat bo znajomy ostatnio mnie poprosił o pomoc, ale że jest teoretykiem który lubi mieć czarno na białym to niech sobie poczyta co koledzy z forum proponują bo moje wywody na ten temat już nie docierają do niego. A więc do rzeczy.

Jak w tytule. Po tych kolumnach zostały tylko GDN 16/30 12 4ohm 4szt i plan jest taki żeby zrobić smukłe wysokie obudowy z głośnikiem wysoko tonowym tylko i włącznie (nie wiem dla czego nie moja wizja) więc wstępnie zaprojektowałem obudowę i zwrotnice, tylko że ilość jego pytań do mnie mnie totalnie zniechęciła. Teraz tak zrobić 2,5way czy typowe 2drogi? obudowa 45litrów strojona na 40hz starczy? Ma to grać na 16m/kw dość gęsto umeblowanego pokoju, akustyka dobra. Wzmacniacz to Diora 504. Ja bym z tym wszystkim nie miał problemu ale jak wspomniałem chce sobie poczytać to niech ma.

• #2 19 Gru 2013 19:18
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Jak chce więcej basu to MTM na 2.5Way ale z drugiej strony zwrotnica będzie tak droga, że nie warto budować MTM na tak kiepskich głośnikach, zakładam że kopułka też Tonsila.

Moje zwrotnice do moich 2.5way wyniosły coś ok 300zł na dobrych elementach.

• #3 19 Gru 2013 19:47
    DDN
    Poziom 31  

Właśnie tu chodzi o to by było na tyle pod dostatkiem by nie trzeba było stosować dodatkowego subbasu, ale raczej nie zabraknie Diora to dobry sprzęt a Tonsil z 2szt 16cm potrafi wyciągnąć wystarczająco. Wysoki ton tak GDWK 10/80 tylko czy one wytrzymają podział w granicy 4khz jak będzie to typowe 2 way? Ja bym zaryzykował.

• #4 19 Gru 2013 20:28
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

4kHz przy trzecim rzędzie powinny wytrzymać, przynajmniej wytrzyma tyle ile suma mocy głosników nisko-średniotonowych.

Pomierz głośniki czy da się to sensownie zestawić, jeśli masz zapas części to spróbuj 2.5way.

• #5 19 Gru 2013 20:55
    DDN
    Poziom 31  

No w sumie tak będzie trzeba zrobić, nie chce dodawać głośnika średnio tonowego bo to wg.niego będzie odbudowa poprzednich kolumn, a chce mieć coś oryginalnego, nowego innego. Ale chyba skupię się na 2,5 way bo nigdy nie wiadomo czy nie przyjdzie mu do głowy robić sylwestra na tych kolumnach w mieszkaniu.

• #6 20 Gru 2013 11:56
    marian133
    Poziom 37  

DDN napisał:
    wstępnie zaprojektowałem obudowę i zwrotnice

A czy ten kolega wie że Ty nie potrafisz tego zrobić poprawnie? :D
    Masz jakieś pomiary?

DDN napisał:
    Ja bym z tym wszystkim nie miał problemu ale jak wspomniałem chce sobie poczytać to niech ma.

Hahaha, bzdura, po prostu nie wiesz co zrobić i kombinujesz :D

• #7 20 Gru 2013 11:58
    DDN
    Poziom 31  

Pisałem ci już coś w innym temacie, nie szukaj zaczepki bo może się to dla nas nie miło na same święta zakończyć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME