Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P69-MDDP256LAUF Asrock 870 - Kompatybilność na starym pci

Xerof0p 19 Gru 2013 09:59 540 2
  • #1 19 Gru 2013 09:59
    Xerof0p
    Poziom 20  

Jestem posiadaczem dosyć ekskluzywnej karty graficznej Matrox P69-MDDP256LAUF. Interesuję się grafiką 2d, więc jest ona całkiem dobra na moje potrzeby. Jest to karta na PCI.

Jednak niestety nie działa na mojej płycie głównej Asrock 870 iCafe 2.0. Płyta główna w ogóle jej nie widzi, co sygnalizuje sygnałem dźwiękowym.

Z moich poszukiwań na internecie znalazłem zdawkowe informacje, i to nie takie, dotyczące tych modeli sprzętu.

Jedna informacja była taka, że to niezgodność przerwań. Niestety moja płyta główna nie ma w biosie ustawień przerwań. Znam takie ustawienia z innych płyt głównych, więc wiedziałem czego szukałem w tym biosie.

Druga zajawka z internetu była taka, że jakaś tam płyta Asrock nie ma normalnego PCI, tylko ma nowe PCI-EX, które jest de facto adaptowane na PCI. W sumie jestem skłonny pójść tą drogą, i kupić nową płytę główną, która ma to "stare" PCI, a nie nowe adaptowane na stare. Tylko, jak przed zakupem danego modelu płyty głównej określić to, czy ona obsłuży tę kartę graficzną, czyli będzie miała stare, tradycyjne PCI?

Dodam, że sloty PCI raczej nie są popsute, bo działa na nich karta sieciowa Realtek 8039, jak się wstawi.

Dodam jeszcze, że identyczny problem na tych slotach jest ze starą kartą S3 Virge DX. Natomiast obie karty PCI normalnie działają na moim drugim komputerze: AMD 5600 AM2 Asus M2N4 SLI.

Interesowałaby mnie płyta AM3 32GB 4 sloty pamięci.

Z góry dziękuję

0 2
  • #2 19 Gru 2013 12:21
    BloodLine
    Poziom 11  

Asrock 870 iCafe 2.0 ma dwa standardowe gniazda PCI (białe) i dwa gniazda PCI-E (niebieskie). Karta powinna działać, na pewno wpiąłeś ją pod PCI?

0
  • #3 19 Gru 2013 12:30
    Xerof0p
    Poziom 20  

Tak , na pewno. Zresztą każdą z tych kart kilka razy. W międzyczasie robiłem cmos to default kilka razy. Robię to od kilku dni.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo